Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні адміністрація зустрілася зі студентською молоддю

Шістнадцятого вересня в інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася online-зустріч молоді з адміністрацією інституту, кафедр, студентського самоврядування. Проєути мали на меті допомогти хлопцям і дівчатам, які цього року розпочинають навчання на 1 курсі бакалаврату, швидше адаптуватися до нового, студентського, життя.

На початку заходу з привітальним словом звернулася директорка ІННІ ім. Ю.М. Потебні Наталя Метеленко, яка подякувала учасникам за те, що вони зробили свій вибір на користь інженерного інституту, та розповіла молоді, що він носить ім’я першого ректора тоді ще Запорізького індустріального інституту Юрія Михайловича Потебні. «Він доклав дуже багато зусиль для того, щоб ми сьогодні мали можливість навчатися на такій величезній кількості спеціальностей інженерного, економічного й управлінського напрямку, – зазначила Наталя Метеленко. – Величезна повага й пошана до нашого першого ректора допомагатиме нам і в подальших наукових, освітніх, культурних й інших напрямах робіт». Директорка зазначила, що сьогодні ІННІ ім. Ю.М. Потебні має необмежені можливості до розвитку як у напрямку освіти, так і в науковій та міжнародній діяльності. «Будь-які ваші плани можуть бути реалізовані в нашому інституті!», – підкреслила Наталя Георгіївна.

Про те, як саме відбуватиметься освітній процес, куди і до кого потрібно звертатися з поточними питаннями, повідомила 1 курсу заступниця директора з навчальної роботи Тетяна Шарапова. Зокрема, Тетяна Анатоліївна розповіла про структуру ІННІ ім. Ю.М. Потебні, зазначила, що до дирекції входять директорка, її заступники та заступниці й фахівці та фахівчині, які опікуються освітнім процесом. Дирекція розташована в навчальному корпусі № 9 на другому поверсі: 48 каб. (директорка), 50 каб. (заступниця директора з навчальної роботи), 51 каб. (заступниця директора з наукової роботи), 45 каб (заступниця директора з виховної роботи). Та в навчальному корпусі № 11, каб. Л-321 (заступник директора з профорієнтаційної роботи). Розповіла Тетяна Шарапова й про те, де знайти необхідну інформацію. Передусім, в пригоді тут стане сайт ЗНУ. Заступниця директора з навчальної роботи пояснила, де саме на сайті розташовано розклад занять; як користуватися ним і системою електронного забезпечення навчання ЗНУ; де дізнатися інформацію щодо нарахування стипендії.

Про культурне життя інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні та університету загалом розповів заступник декана з профорієнтаційної роботи Владислав Румянцев. Зокрема, він зазначив, що в університеті працює центр культури, де молодь може розвивати свої таланти; діє Клуб кмітливих і винахідливих та інші. Владислав Ростиславович приділив увагу й спортивному життю вишу. Він підкреслив, що ІННІ ЗНУ має славетну спортивну історію, а зараз молодь має можливість займатися у спортивних секціях футболом, волейболом, настільним тенісом тощо. Повідомив пан Владислав і про те, як легко знайти потрібну аудиторію, адже нерідко ті, хто вперше потрапляють до великих корпусів ІННІ, вважають, що опинились в лабіринті коридорів. Отже, якщо аудиторія має номер менше ніж 100, вона в корпусі №9, який має вихід на вулицю Трегубенка; аудиторії від 100 до 500 розташовані в корпусі № 10, який має вихід на вул. Незалежної України; аудиторії, що мають маркування літерою «Л», розташовані в корпусі № 11 (вул. Добролюбова). Про можливості, які відкриває інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні розповіла заступниця директора з наукової роботи та міжнародної діяльності Каріна Бєлоконь. Каріна Володимирівна зазначила, що всі охочі можуть взяти участь у різноманітних міжнародних і всеукраїнських наукових конференціях, конкурсах та олімпіадах, а також займатися науковою роботою за обраною спеціальністю. Звернула увагу Каріна Бєлоконь і на те, що здобувачі та здобувачки освіти ІННІ ЗНУ – переможці багатьох наукових конкурсів, як всеукраїнських так і міжнародних. Молодь може долучатися до міжнародних грантів проходити стажування в закладах вищої освіти університетів-партнерів, зокрема в Польщі

Завідувачі та завідувачки кафедр інституту поділилися з 1 курсом інформацією про те, як відбуватиметься навчання саме за їхніми спеціальностями, розповіли про наукові здобутки кафедр. Про фонди наукової бібліотеки ЗНУ та про те, як користуватися її послугами, повідомила завідувачка Ніна Чала. А представниця студентської ради Катерина Батюк розповіла про цікаве студентське життя; про те, чим займається студентська рада, та запросила новачків активно долучатися до роботи. Урочистості завершені, й попереду в молоді кропітке навчання, перші кроки в навчанні та в науці, а також – участь у цікавих і різноманітних інститутських та загальноуніверситетських заходах, гуртках і спортивних секціях.

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: