Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Erasmus+» «MultiEd» розпочав 2022/2023 навчальний рік із презентації планів роботи

Початок нового навчального року завжди означає окреслення нових планів і напрямків їх реалізації. Двадцять другого вересня команда «MultiEd», зокрема й від ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), зібралася на засідання менеджерів проєкту, щоб обговорити результати заходів, проведених у рамках робочих пакетів за попередній рік, та визначити основні цілі на поточний.

Літо 2022 року було дуже продуктивним для консорціуму «MultiEd». Головний партнер – Тартуський університет в Естонії – організував і провів три стажування, що дозволило досягти значного прогресу з більшості робочих пакетів. Представники та представниці українських університетів висловили щиру подяку координаторці проекту «MultiEd» Олександрі Головко та фінансовому менеджеру Крістіяну Клауксу за таку можливість. ЗНУ взяв участь у зустрічі та повідомив про свій досвід у стажуваннях. Доцентка ЗНУ Наталя Надточій розповіла про розробку е-курсу «Методологія CLIL» під керівництвом Астонського університету (Великобританія). Вона пояснила, що команда електронних курсів працювала над контентом (як відео, так і текстами) й почала завантажувати його на платформу Moodle Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, який здійснить трансфер курсу всім партнерам/партнеркам, коли це буде зроблено. Курс пілотують вчителями/вчительками загальноосвітніх шкіл до грудня 2022 року. Інші доцентки ЗНУ Олена Лужаниця та Марина Залужна розповіли про участь у стажуванні «Семіотика та культура», присвяченому розробці нового курсу для студентів/студенток бакалаврату факультету іноземних мов «Мова та суспільство». Команда працювала над розробкою навчальної програми, а потім посібника для курсу.

Марина Залужна поділилася враженнями: «Це був час для чудового тімбілдінгу та культурного досвіду. Ми вже викладали пілотний курс у ЗНУ, проводили вхідні та вихідні опитування серед здобувачів освіти. Їхній відгук був дуже позитивним. Студентам/студенткам сподобалися методи навчання, практичні завдання; однак були питання, пов’язані з онлайн-форматом і технічними проблемами». Олександра Головко зазначила, що українські університети-партнери консорціуму «MultiEd» цілком готові до запуску нових та оновлених курсів у 2022/2023 навчальному році. Етап пілотування завершено.

ЗНУ – провідний партнер робочого пакету, присвяченого розробці стратегій багатомовної освіти та національних рекомендацій щодо їхнього впровадження в українських університетах. Координаторка проєкту від ЗНУ, доцентка Світлана Запольських повідомила, що під час літнього стажування в Естонії учасники/учасниці розробили стратегії та національні рекомендації. До кінця цього року в кожному університеті ці стратегії доопрацюють так, щоб вони стали готові до впровадження. Крім того, команда проекту «MultiEd» нарешті може спланувати навчальні візити до Гейдельберзького університету, Німеччини та Астонського університету, Великобританії, щоб вивчити їхній досвід багатомовної освіти. Навчальний візит до Німеччини запланований на 7-11 листопада 2022 року, а візит до Великої Британії – у 2023 році. Партнери сподіваються, що зможуть відвідати університети та середні школи, взяти участь у семінарах й обговорити методологію CLIL у навчанні з німецькими студентами та педагогів. Зустріч менеджерів і менеджерок «MultiEd» була дуже продуктивною та поставила багато амбітних планів на 2022/2023 навчальний рік. Серед викликів – стратегія розповсюдження результатів проєкту (дисемінація). Партнери/партнерки домовилися проводити заходи з дисимінації майже цілком онлайн і повернутися офлайн, коли дозволить безпекова ситуація в Україні.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: