Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ висловлює співчуття рідним і близьким видатного науковця Василя Тація з приводу його смерті

28.09.2022 13:21 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет правнича спільнота некролог співчуття

Колектив Запорізького національного університету та юридичного факультету зокрема приєднується до скорботи всієї вітчизняної правничої спільноти й висловлює своє глибоке співчуття рідним, близьким, колегам видатного українського правника, науковця, просвітителя Василя Яковича Тація. 28 вересня на 83 році життя перестало битися серце видатного вченого, чиє значення для розвитку вітчизняної юридичної науки, становлення України як правової держави важко переоцінити.

Упродовж багатьох років життя Василя Яковича було нерозривно пов’язане з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого: із 1987 року по 2020 рік він обіймав посаду ректора вишу, а з 2020 р. – радника ректора. Усі ці роки в провідному юридичному виші України готували правничу еліту держави, виховували його здобувачів освіти справжніми патріотами своєї землі, висококваліфікованими фахівцями з активною життєвою позицією.
Шановний науковець – академік Національної академії наук України, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, Герой України. Він – автор понад 800 наукових праць, зокрема близько 60 монографій, навчальних посібників і підручників. Василь Тацій був членом багатьох робочих груп та комісій із розвитку національної правової системи, почесним доктором 9 українських та закордонних ЗВО, удостоєний численних державних нагород і відзнак, зокрема звання Героя України з врученням ордена Держави. Та, найголовніше, він завжди був Людиною з великої літери, кожна зустріч із ним була незабутньою. Не лише багато поколінь його учнів, а й усі, кому випала честь працювати спільно з Василем Яковичем, брати участь у спільних проєктах зі створення сучасної професійної освіти фахівців правничої галузі, навчатися за створеними ним підручниками, слухати його виступи на поважних наукових заходах, сьогодні відчувають гірку втрату. Вони знають, що цей біль залишиться з ними назавжди. Водночас усі вони щиро пишаються, що мали змогу працювати спільно з такою видатною особистістю, чиє ім’я назавжди увійде в історію вітчизняної науки, та вдячні долі за те, що подарувала нагоду познайомитися з мудрим наставником, який став взірцем для наслідування для багатьох поколінь юристів.
Його численні наукові роботи стануть підґрунтям для подальшого розвитку освіти, його мудрі настанови назавжди збережуться в серцях тих, хто був із ним знайомий, роки його викладацької діяльності втіляться у добрих справах його учнів.
Світла пам'ять Василю Яковичу Тацію.