Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка кафедри дизайну Юлія Кафо

«Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка кафедри дизайну Юлія Кафо

03.10.2022 14:20 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки та психології кафедра дизайну відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває важливий профорієнтаційний проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою кафедри дизайну факультету соціальної педагогіки та психології, художницею, співзасновницею студії «Вільний художник» у Мелітополі, яка зараз підкорює Польщу, Юлією Кафо.

- Юліє, кафедрі приємно дізнаватися, що наші колишні студенти/студентки беруть участь у творчих виставках або організовують їх. Тож розкажіть, будь ласка, про виставку Ваших робіт у Польщі.

- Я зараз у Польщі. Виставку відкрили у м. Варшаві разом із подружками Іриною з Києва та молодою художницею з Мукачево Ярославою. Ми показуємо свої графічні та мальовничі роботи. Усі привезли з окупованої території, а деякі вже були у Варшаві в доньки. На картинах – квіти та пейзажі України, пейзаж Швейцарії, тварини. Побачити мої роботи та двох інших художниць з України можна у Варшаві за адресою: Sienna 39, CWK, 1 pientro, фактично, до кінця жовтня.

- Чудово, що Ви в такий час тримається й підтримуєте одна одну.

- Так, я вдячна моїм родичам із Мелітополя та двом знайомим із нашого міста. Вони також зараз живуть у Варшаві. Мені була приємна їхня підтримка на моїй першій виставці в Польщі.

- Чи практикуєте Ви зараз? Чи працюєте над новими роботами? Часто їздите на пленери?

- На жаль, нового я нічого не писала вже 6 місяців.

- Ми часто пишемо про успіхи наших студентів/студенток. Коли Ви почали відчувати свій успіх?

- У 2019 році я вирішила отримати другу вищу освіту, та вступила до Запорізького національного університету на спеціальність «Дизайн». Цього року, незважаючи на те, що в Україні триває війна й наше місто Мелітополь окуповане, а Запоріжжя – на підконтрольній Україні території, я змогла закінчити університет та нарешті отримала свій диплом бакалавра. Вдячна моїм друзям із Мелітополя, які, перебуваючи в Запоріжжі, в липні забрали мій диплом у виші та передали мені до Польщі. І це вже для мене стало дуже значною ознакою успіху.

- Із розмови з іншою нашою вихованкою Олександрою Ласкіною ми дізналися про вашу спільну ідею – створення студії «Вільний художник» у Мелітополі. Знаємо, що з часом вона перетворилася на організацію. Щось змінилося за останні місяці?

- Організація не перестала існувати. Ми шукаємо підтримку та помешкання. Виграли мінігрант – проєкт на 5000 злотих – на проведення творчих майстер-класів упродовж двох місяців. За ці гроші ми проведемо 8 занять, купимо матеріали для людей. Їм все надаватиметься безкоштовно. Проєкт розрахований на українців/українок і поляків/полячок, він проводитиметься польською мовою. Нас – троє із проєкту. Я безпосередньо навчатиму людей живопису та заняття з екології з природних матеріалів (це – папір, листя, макарони, кава, що знайдемо).

- Як би Ви відповіли на питання: «Де шукати власний успіх»?

- По-перше, хочу подякувати всім нашим вчителям/учителькам у Мелітополі та в Запоріжжі за те, що ділилися з нами своїми знаннями та вчили нас новим дисциплинам. Навчання в дорослому віці не таке, як у юні роки. Мені здавалось, що я дуже пізно вирішила вчитися, навіть думала, навіщо воно мені надо в 48 років? Але зараз я знову вчуся, вивчаю нове для себе, вивчаю польську мову. Я думаю, що цей процес – нескінченний. Навчатися треба все життя. Усім бажаю успіхів і натхнення! Вчитись ніколи не пізно.

- Дякуємо, Юліє! Це – дійсно так, за успіхом завжди стоїть величезна й нескінченна робота над собою.

Кафедра дизайну

факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: