Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вихованка ЗНУ Людмила Бабак – семиразова чемпіонка світу з веслувального марафону

04.10.2022 12:40 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет фізичного виховання здоров’я та туризму спорт веслування перемога Чемпіонат світу

Нещодавно в португальському місті Понте-де-Ліма відбувся Чемпіонат світу з веслувального марафону. У командному заліку чемпіонату світу збірна України посіла 6 місце, здобувши 2 медалі –1 золоту та 1 срібну. Золото українській команді принесла вихованка Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), відома спортсменка Людмила Бабак (тренер – Сергій Снежко). Вона стала 7-разовою чемпіонкою світу з марафону, перемігши на довгій дистанції (15,4 км – 1:25.49,80).

Зазначимо, що на чемпіонаті світу спортсменка виступала на двох дистанціях. Спершу Людмила стартувала у короткому марафоні (3.6 км), виборовши в підсумку 4 місце. А от уже з перших метрів довгої дистанції (15,4 км) Людмила захопила лідерство, з кожною позначкою (всього – 4 кола, 3 перебіжки, 1 маленьке коло) збільшуючи перевагу. У результаті її час виявився на дві хвилини краще, ніж в угорської спортсменки Жофії Кішбан, яка посіла друге місце. Як сказала сама спортсменка після фінішу, на короткій дистанції була просто помилка: «Я довела, що є королевою марафону». Уся команда України потужно підтримувала запоріжанку після невдачі в короткій дистанції та від усього серця раділа її переконливій перемозі на довгій дистанції.