Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ висловлює співчуття з приводу загибелі випускниці біологічного факультету, аспірантки Іванової Ксенії Дмитрівни та її родини

08.10.2022 16:00 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Заповідник Хортиця некролог співчуття

Страшна війна щодня забирає життя сотен українців, як військових, так і мирних жителів. 6 жовтня внаслідок ракетних ударів по місту Запоріжжя та руйнування житлових будинків по проспекту Соборному трагедія забрала життя нашої випускниці біологічного факультету, аспірантки 4 курсу Іванової Ксенії Дмитрівни та її родини: мами, тата, молодшого брата.

Ксенія з червоним дипломом у 2018 році закінчила навчання у магістратурі ЗНУ за спеціальністю «Біологія» за спеціалізацією «Біохімія та імунологія». Ще у студентські роки брала участь у громадській роботі та активно займалась науковою діяльністю. Навчаючись у магістратурі, брала активну учать у підготовці публікацій студентських наукових напрацювань на конференціях різного рівня. Спільно з Бекасовою Олександрою на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Біологічні науки» гідно представили наукову роботу, присвячену пошуку лабораторних критеріїв щодо розвитку ускладнень у жінок при використанні репродуктивних технологій, та отримали призове місце - Диплом ІІІ ступеня.

У 2018 році Ксенія, маючи значний науковий багаж, успішно вступила до аспірантури ЗНУ за спеціальністю «Біологія» напряму «Імунологія», де продовжила активну наукову діяльність: мала 16 опублікованих тез доповідей, зокрема - 7 міжнародних. Вона вільно володіла англійською мовою, постійно удосконалювала її – здійснювала переклад під час доповідей іноземних делегатів при проведенні заходів у Козак Палац. Завдяки цьому на двох міжнародних конференціях – на 3RD  International Сonference «Smart Bio» (Kaunas, Lithuania, 2-4 May 2019) та Congress of the International Society for Advancement of Cytometry «CYTO» (15 June 2021) – зробила доповіді на науковим напрямом англійською мовою. На останній з конференцій проводився рейтинг представлених матеріалів учасників; доповідь та науковий постер колективу Копійка В. В. (науковий керівник курсової, магістерської та дисертаційної роботи), Бекасова О.Ф. та Іванова К. Д. за рейтингом отримали 5 місце з більше, ніж 90 учасників імунологічної секції.

Всі 4 роки навчання в аспірантурі Ксенія активно працювала над темою своєї дисертаційної роботи «Імунні механізми при загрозі невиношування вагітності» та готувалась на наступний рік до її захисту, опублікувала 1 статтю (Бекасова О., Авраменко Н. В., Кабаченко О. В., Іванова К. Д., Копійка В. В. Показники периферичної крові в жінок при розвитку синдрому гіперстимуляції яєчників. Вісник Запорізького національного університету. Біологічні науки. 2019). Лише місяць тому у вересні прозвітувала про підготовку ще 3 статей, успішно пройшла атестацію аспіранта для того, аби результативно завершити свою наукову працю. Ксенія, крім того, що була дуже світлою, усміхненою дівчиною, відданою своїй родині, мала великі плани на майбутнє, мрії, була ще й дуже талановитою та працьовитою. Крім опанування розроблених науковим керівником доц. Копійкою В. В. імуногенезних методів оцінки імунітету, аби її наукове дослідження мало найсучасніші методи дослідження, паралельно з навчанням в аспірантурі Ксенія успішно працювала в сучасній клініко-діагностичній лабораторії медичної компанії «Діасервіс» м. Запоріжжя, де підвищувала свій професійний рівень фахівця лабораторного напряму – лише у травні 2021 року підвищила кваліфікацію за напрямом «Імунологія. Лабораторна діагностика».

Паралельно з навчанням та роботою Ксенія знаходила час для того, щоб зробити наше життя більш красивим – вона є переможцем у конкурсі «Супермодель-2021», який проводився у м. Запоріжжя.

Ксенію добре пам’ятають студенти біологічного факультету, коли вона спільно з керівниками студентської наукової групи «Лабораторна імунологія та біохімія» (доц. Копійка В. В., доц. Новосад Н. В.) допомагала їм з науковими дослідами, а також студенти бакалаври та магістри нашого факультету, у яких вона проходила у 2020-2021 н.р. асистентську практику та як фахівець-практик клініко-діагностичної лабораторії МК «Діасервіс» викладала їм дисципліни «Загальна цитологія та гістологія», «Клінічна імунологія» та «Імунологічні методи лабораторної діагностики».

Наші щирі співчуття близьким всіх загиблих 6 жовтня у цьому страшному горі!

Світла пам’ять про Ксенію буде назавжди в серцях всіх, хто знав цю позитивну, дуже вродливу, талановиту дівчинку!

Декан біологічного факультету, проф. Омельянчик Л. О.

Науковий керівник доц. Копійка В. В.

Колектив та студенти біологічного факультету