Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Економічний факультет ЗНУ організував тренінг у рамках проєкту «Європейська гуманістична візія в управлінні людськими ресурсами»

На економічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University, ЗНУ) 13 жовтня 2022 року відбувся тренінг «Європейські практики в управлінні людськими ресурсами», у якому взяли участь представники та представниці інших держав. Захід організований під егідою програми ЄС «Еразмус+», напрям ім. Жана Моне в рамках проєкту 101048168 - HumEU - ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH «European Humanistic Vision in Human Resource Management»/«Європейська гуманістична візія в управлінні людськими ресурсами».

Тренінг організували представники та представниці бізнесу та проєктна команда «HumEU» для фахівців/фахівчинь-практиків, які безпосередньо здійснюють управління персоналом в реальному секторі економіки, а також – для здобувачів і здобувачок рівнів магістра та бакалавра спеціальностей «Управління персоналом та економіка праці», «Маркетинг», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік та оподаткування», Міжнародна економіка» та «Економічна кібернетика». Із привітальним словом до присутніх звернулась декан економічного факультету, докторка економічних наук, професорка Алла Череп. Вона передала щиросердні вітання та побажання плідної роботи від Президента ГО «Національна Академія наук вищої освіти України» д.м.н., професора С.І. Табачнікова та ректора Запорізького національного університету д.і.н., професора М.О. Фролова. Також Алла Василівна наголосила на важливості формування у молоді толерантної, гуманістичної візії в управлінні людськими ресурсами шляхом надання професійних компетенцій для управління персоналом, що ґрунтуються на європейських цінностях та ефективних кроскультурних комунікаціях. Цей тренінг дозволить їм отримати практичні навички щодо ефективного управління часом на кожному робочому місці, а також студентству в процесі здійснення освітнього процесу. Позитивним у цьому заході є підняття актуальних проблем і надання практичних навичок щодо запобігання дискримінації в процесі управління трудовими ресурсами на підприємствах будь-якої форми власності. А також – усунення питань щодо запобігання дискримінації за релігійними уподобаннями, за віком, статтю та іншими ознаками.

Head of HR компанії «A-sol» Наталія Рибалко стала спікеркою тренінгу щодо виокремлення ознак дискримінації в IT-галузі. Вона надала поради щодо використання антидискримінаційних практик в управлінні персоналом. Фахівчиня податкового бюро ім. К. Габрієльчика (Польща) Ліна Худолєй і д.е.н., професорка, декан економічного факультету Алла Череп організували тренінг із тайм-менеджменту як інструменту управління персоналом із метою підвищення ефективності діяльності менеджерів і менеджерок усіх рівнів, навички якого надзвичайно потрібні усім професіям у буденному та професійному житті.

Цей тренінг дозволив отримати практичні навички щодо ефективного управління персоналом підприємств й організацій, а також студентству ЗВО – щодо ефективного використання часу в освітньому процесі. Під час заходу довели, що брак часу – важливе питання, яке хвилює всі верстви населення. Встановлено, що через божевільний ритм життя й надмірне навантаження постійно нагромаджуються невирішені справи. Тоді виникає проблема більш складнішого їх вирішення. Адже не кожна людина здатна правильно визначити пріоритети й визначити, які питання – першочергові, адже всі вони здаються істотними і актуальними. Щоб вирішити цю проблему, потрібно вміти правильно управляти своїм часом. Саме тренінг дає можливість ознайомитися з методикою з планування відомої тайм-менеджерки Людмили Богуш. Існує так званий Богуш-бук, який вдосконалили та адаптували для використання не тільки адміністрацією, але й студентством ЗВО. Тренінг отримав дуже багато позитивних відгуків.

Координаторка проєкту «Erasmus+ JMM HumEU», доцентка Юлія Калюжна зазначила, що наразі в Запорізькому національному університеті вже успішно викладається спецкурс «Європейська гуманістична візія в управлінні людськими ресурсами», слухачами й слухачками якого є 243 особи. Це підтверджує важливість й актуальність досліджуваних тем. Під час тренінгу доповідачка запропонувала присутнім ознайомитись із моделлю ненасильницького спілкування в управлінні людськими ресурсами, яке ґрунтується на європейських цінностях: свободі, демократії, толерантності, плюралізмі, справедливості, солідарності, рівності.

Головна економістка ПАТ «Запорізький абразивний комбінат» Світлана Дубініна доповіла про особливості управління людськими ресурсами на комбінаті та важливість формування лідерських якостей у студентства. Наприкінці заходу до присутніх звернувся завідувач кафедри управління персоналом і маркетингу, доктор економічних наук Микола Іванов. Він зазначив, що підготовка фахівців і фахівчинь з управління людськими ресурсами – надзвичайно важлива в період формування нової економіки. Саме кафедра управління персоналом та маркетингу готує фахівців/фахівчинь із такими навичками та компетенціями, які відповідають викликам сучасності.

Організатори/організаторки зазначили, що їм дуже приємно, що тренінг знайшов широкий відгук серед практиків – фахівців і фахівчинь підприємств і організацій, а також серед студентів і студенток.

Запис тренінгу можна переглянути за лінком: https://youtu.be/jeEFB4HOyI4

Юлія Калюжна,

координаторка проєкту «Erasmus+ JMM HumEU»,

заступниця декана з міжнародної діяльності економічного факультету