Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науково-дослідна лабораторія ЗНУ «Промислова електроніка» розширює рамки фахової співпраці

Науково-дослідну лабораторію «Промислова електроніка» Запорізького національного університету (Zaporizhzhia National Universitу) створили у 2019 році на базі кафедри електроніки, інформаційних систем та програмного забезпечення інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні. Вона необхідна для реалізації набутих у попередні роки компетенцій, задіяних у роботі галузі виробництва та розробки спеціалізованого електротехнологічного обладнання. Серед основних напрямків роботи лабораторії – розробка та впровадження результатів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт; госпрозрахункових тем і проєктів у галузі електроніки та суміжних галузях, які пов’язані з виконанням комплексних міжгалузевих науково-дослідних проєктів.

За останні два роки головним пріоритетом роботи структури став напрям, пов’язаний з електросинтезом озону у високочастотному бар’єрному розряді. У цей період розробили та виготовили лінійку промислових озонаторів середньої потужності: ОСП-4-100, ОСП-5-180 та ОСП-6-60. Але, як показала практика, озонатор є тільки однією з ланок озонових технологій. Ключовою, але тільки ланкою. Тобто впровадження озоногенеруючих технологій можливе тільки в комплексі з іншими компонентами технологічного обладнання з використанням озону. До відповідних сумісних галузей варто віднести мікробіологію, гідравліку, технологію очищення води, органічну, неорганічну та колоїдну хімію та інші. Тому подальший розвиток лабораторії здійснювався, зокрема, і в розширенні співпраці з науковцями/науковицями та фахівцями/фахівчинями в інших – не електронних – галузях.

Зокрема, сьогодні науково-досліднп лабораторія «Промислова електроніка», а це – її завідувач, д.т.н., доцент Дмитро Алєксієвський і наукові співробітники Олег Панков і Костянтин Туришев – входить до складу експертно-аналітичної групи, що діє в рамках Міжнародного інноваційно-прикладного центру «Водна Артерія», який діє на базі Сумського державного університету. Сьогоднішнім завданням групи є створення мікропроцесорної системи оптимального керування процесом біологічного очищення стічних вод. Актуальність цього напрямку виникла через появу проблеми зниження життєздатності так званого активного мулу установок біологічного очищення. Цей процес останніми роками поглиблюється в зв’язку зі збільшенням концентрації скидів побутової хімії в стічних водах. У рамках роботи експертно-аналітичної групи лабораторія реалізує власні компетенції в галузі системного аналізу й математичного моделювання складних технологічних комплексів.

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: