Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День української писемності та мови на філологічному факультеті

День української писемності та мови на філологічному факультеті

День української писемності та мови, що його вже чверть століття всі ми святкуємо 9 листопада, на філологічному факультеті Запорізького національного університету (Zaporizhzhia National University) традиційно розширюється до майже декади святкових заходів.

Кафедра української мови, як і завжди, не просто доєднується до низки зустрічей, а й ініціює та активно створює події. 4 та 7 листопада доценти нашої кафедри провели тематичні заняття: І.І. Ільченко у студентів додаткової предметної спеціальності різних факультетів і з першокурсниками ОП «Прикладна лінгвістика» обговорила питання мови як виразника національної культури і як найважливішої етнічної ознаки; Л.П. Бойко розповіла нашим філологам-другокурсникам, як народжується слово; Л.М. Стовбур для першокурсників філологічного виголосила тематичну лекцію «Інноваційні явища в лексичному просторі української мови».
А 9 листопада день розпочався з презентації творчої роботи студентів-першокурсників – відеоролика «З Днем української писемності та мови!». Змонтувала його Аліна Рясна, поезії декламували Діна Якубовська, Софія Бланк, Данііл Дуйловський та Дар’я Грешнова. І, за традицією, об 11 годині завідувач кафедри Р.О. Христіанінова разом із викладачами кафедри та першокурсниками нашого факультету через конференцію в Zoom приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту Національної єдності. Текст диктанту, який підготувала українська письменниця й кінорежисерка Ірина Цілик, а прочитала Герой України, актриса театру та кіно Ада Роговцева, вразив усіх нас і змістом, і насиченістю складними розділовими знаками. Після завершення написання студенти наголосили: диктант їм сподобався й вони мають надію, що помилок допустили небагато. Раїса Олександрівна, своєю чергою, пообіцяла прокоментувати всі пунктуаційні й орфографічні труднощі диктанту в п’ятницю на практичному занятті.
Кафедра української мови відкрила також університетський етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Студентська рада факультету в мережі «Телеграм» напередодні свята започаткувала «Поетичну сторінку філологічного», на якій талановиті студенти-філологи викладають свої поезії. Сторінку відкриває поезія магістрантки другого року навчання й переможниці Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило (2020) Ганни Овсяницької. Святковий тиждень триває, і кафедра української мови та весь філологічний факультет ЗНУ готують ще чимало цікавого в найближчі кілька днів.

Філологічний факультет,
кафедра української мов

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: