Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ІННІ ЗНУ визначили кращих на засіданні секції «Технології захисту навколишнього середовища, прогнозування ризиків, цивільна безпека» всеукраїнської науково-практичної конференції

В ІННІ ЗНУ визначили кращих на засіданні секції «Технології захисту навколишнього середовища, прогнозування ризиків, цивільна безпека» всеукраїнської науково-практичної конференції

В ІННІ ЗНУ визначили кращих на засіданні секції «Технології захисту навколишнього середовища, прогнозування ризиків, цивільна безпека» всеукраїнської науково-практичної конференції
10.11.2022 14:00 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет інженерний навчально-науковий інститут кафедра металургійних технологій екології техногенної безпеки конференція наукова діяльність студентська наука

Нещодавно в інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) на кафедрі металургійних технологій, екології та техногенної безпеки в рамках II Всеукраїнської науково-практичної конференції за участю молодих учених «Актуальні питання сталого науково-технічного та соціально-економічного розвитку регіонів України» відбулося засідання секції «Технології захисту навколишнього середовища, прогнозування ризиків, цивільна безпека».

 

Відкриваючи захід, з привітальним словом звернулася заступниця директорки з наукової роботи ІННІ ім. Ю.М. Потебні Каріна Бєлоконь, яка підкреслила актуальність тем конференції, побажала всім плідної роботи, втілення в життя результатів досліджень. Вона подякувала молоді за те, що знайшли в собі сили продовжити наукову роботу, незважаючи на дію воєнного стану, та відзначила, що «студенти й студентки у своїх дослідженнях запропонували наукові, емпіричні рішення для того, щоб наша Україна розвивалася, щоб про неї чули та знали».

Уже традиційно журі дуже прискіпливо оцінювало кожне дослідження. У його складі цього року до науковців кафедри приєднався стейкґолдер освітньо-професійної програми «Охорона праці» спеціальності 263 «Цивільна безпека» – директор ТОВ «Експертно-технічний центр промислової безпеки» Михайло Рогінський. Адже для нього як для роботодавця дуже важливий професійний рівень майбутніх працівників і працівниць. Михайло Борисович зазначив, що «зараз, як ніколи раніше, в нашій країні є потреба в підготовці фахівців/фахівчинь із цивільної безпеки. Саме вони здійснюють організацію та контроль за безпечними умовами праці на підприємствах і є одними з основних фахівців/фахівчинь, від роботи яких залежить збереження здоров’я і життя робітників/робітниць». Під час свого звернення до учасників, гарантка освітньо-професійної програми «Охорона праці» Євгенія Манідіна підкреслила, що, завдяки виступам на таких заходах, як ця конференція, молодь може з’ясувати, наскільки актуальне та цінне їхнє дослідження для науки, економіки, конкретної галузі або суспільства загалом. Не менш важливим є аналіз уже виданих тез доповідей чи участь у конференції як слухачів/слухачок, адже завдяки цьому можна ознайомитися з сучасними тенденціями та станом проблем, що досліджуються.

Під час засідання свої доповіді представили студенти/студенти та аспіранти/аспірантки кафедри металургійних технологій, екології та техногенної безпеки ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ; кафедри екології та природоохоронних технологій Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова; кафедри екології та природоохоронних технологій Одеського національного технологічного університету; кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища Національного транспортного університету; кафедри технології та безпечності харчових продуктів Сумського національного аграрного університету. Вони розглянули актуальні питання, зокрема, щодо нагальних екологічних проблем України, які виникли внаслідок воєнних дій; надмірного антропогенного навантаження на агросферу України; змін клімату та застосування нових екологічно безпечних технологій у сільському господарстві тощо. Значну увагу приділили питанням цивільної безпеки, а саме – розробці заходів і засобів із гігієни праці та виробничої санітарії на промислових підприємствах Запорізького регіону, розробці систем раннього оповіщення та пожежогасіння на промислових підприємствах; цивільному захисту населення від вибухонебезпечних предметів під час війни.

Усі продемонстрували достатньо високий рівень проведених досліджень. Журі відзначило такі доповіді: «Розробка системи автоматичного пожежогасіння на промислових підприємствах» Деміда Євтушенка; «Вплив воєнних дій на стан довкілля України» Катерини Савченко; «Розробка заходів щодо поліпшення умов праці в цехах холодної прокатки» Яни Відлоги; «Екологічна ситуація та радіаційна небезпека в Україні під час війни» Дани Морозової; «Стан рівня травматизму на підприємствах України» Олександра Гордимана та «Визначення величини ризику для здоров’я населення від автотранспортного шуму в Шевченківському районі м. Полтава» Владислава Петренка.

Про те, як молодь пристає до наукової спільноти, розповів один із переможців – випускник Запорізького металургійного фахового коледжу ЗНУ, а на сьогодні – студент спеціальності 136 «Металургія» ІННІ ЗНУ Демід Євтушенко. «У коледжі я обіймав посаду голови наукового сектору. Разом зі студентством ми проводили досліди з металургії та розробляли моделі різних металургійних агрегатів. До речі, вони вже є на підприємствах! Проте своїм хрещеним батьком у науковій діяльності я вважаю Геннадія Миколайовича Васильчука, а також – Олексія Геннадійовича Кіріченка. Адже саме вони побачили в мені прагнення до цієї діяльності. А хрещеною вважаю Каріну Володимирівну Бєлоконь, бо це вона займалася зі мною науковою роботою. Тепер, обіймаючи посаду голови наукового товариства студентів, магістрантів та аспірантів інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ, я відповідаю за подальший розвиток наукової галузі студентства, і це для мене дуже важливо».

 

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини