Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ під час ректорату йшлося про завершення вступу-2023 та про організацію ефективного освітнього процесу

Чотирнадцятого листопада в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове засідання ректорату. Адміністрація університету та керівництво факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні, коледжів, структурних підрозділів зібралися разом, щоб обговорити сучасний стан речей і перспективи подальшого розвитку у всіх галузях життєдіяльності вишу.

На початку заходу ректор Микола Фролов зазначив, що, попри всі виклики воєнного стану, зусилля всього університетського колективу мають зосередитись на виконанні першочергового завдання – на збереженні контингенту студентства й на забезпеченні високої якості освітнього процесу, на підготовці висококваліфікованих фахівців і фахівчинь. Він подякував усім працівникам і працівницям ЗНУ, які докладають багато зусиль задля виконання цього завдання і закликав приділяти максимум уваги нагальним на цьому тижні справам.

Крім власне освітнього процесу, саме цього тижня, 18 листопада, відбудеться завершення вступної кампанії-2022, що теж вимагає особливої уваги від деканів факультетів. Відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко прозвітував щодо результатів цьогорічного вступу. Своєю чергою, Микола Фролов схвально відгукнувся про кількість вступників, яка перевищила тогорічну. І водночас закликав приділити увагу вирішенню актуального питання: деякі магістранти/магістрантки, чиї прізвища вже внесені в наказ про зарахування до університету, ще мають заплатити за своє навчання. Також йшлося про необхідність ліквідації студентами й студентками академічної та фінансової заборгованості. Серед питань, пов’язаних із закінченням вступної кампанії на факультетах і в інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні, відповідальним особам також нагадали про необхідність передачі особових справ до відділу кадрів. Присутні обговорили й деякі кадрові питання: уже підписаний наказ про проведення конкурсу на посади деканів факультетів, тож цей конкурс завершиться до кінця 2022 року. Йшлося й про оплачувану відпустку в січні 2023 року, яку університет забезпечить науково-педагогічним працівникам/працівницям.

Основну увагу присутні на зібранні зосередили на перебігу освітнього процесу, адаптації тих здобувачів/здобувачок вищої освіти, які щойно до нього приєдналися через вимушену пролонгацію вступної кампанії в умовах дії воєнного стану. Також не оминули питання забезпечення якості дистанційного навчання і форм контролю, адже моніторинг цього сегменту відбувається щотижня в ЗНУ на рівні деканатів, навчального відділу та адміністрації університету. Серед іншого, про це йшлося у виступі проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури. Закцентували увагу й на таких темах, як переведення студентів/студенток, які навчаються за кошти фізичних чи юридичних осіб, на бюджетну форму навчання та компенсація державою заборгованості за навчання (станом на 30.06.2022). Зокрема, йшлося про дії співробітників і співробітниць ЗНУ, спрямовані на виконання відповідних директив Кабінету Міністрів України та МОН України. Про це, а також про підготовку до проведення Конференції трудового колективу й Вченої ради вишу, йшлося в доповіді першого проректора Олександра Бондаря.

Із питань організації різних аспектів діяльності університету прозвітували проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах і проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір. Їхні доповіді стосувалися підготовки до акредитації навчальних програм, академічної доброчесності, забезпечення різних аспектів перебігу освітнього процесу, стану матеріально-технічної бази університету, початку опалювального сезону та інших важливих питань. Крім того, щодо актуальних питань роботи університетського колективу виступили головна бухгалтерка вишу Оксана Арістова й начальниця відділу кадрів Наталя Котляренко, голова первинної профспілкової організації вишу Борис Павловський, директорка регіонального інформаційно-виробничого вузла Людмила Комісарова, декани факультетів та інші. Наприкінці заходу ректор Микола Фролов наголосив на відповідальності всіх представників і представниць університетського колективу за його майбутнє та закликав до консолідації зусиль і роботи задля подальшого успішного функціонування Запорізького національного університету.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: