Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для магістратури філологічного факультету провели онлайн-екскурсію Вроцлавським університетом

Для магістратури філологічного факультету провели онлайн-екскурсію Вроцлавським університетом

Для магістратури філологічного факультету провели онлайн-екскурсію Вроцлавським університетом
18.11.2022 10:21 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет кафедра слов’янської філології виробнича практика настановча конференція вроцлавська тематична екскурсія

Цього навчального року філологічний факультет ЗНУ започаткував нову освітню програму для здобувачів/здобувачок другого, магістерського, рівня – «Переклад і міжкультурні комунікації». Ця програма одразу викликала зацікавленість серед потенційних абітурієнтів й абітурієнток.

 

Ґрунтовна підготовка майбутніх фахівців і фахівчинь міжкультурних комунікації та перекладу зі слов’янських мов (першої – польської) здійснюється досвідченими науково-педагогічними працівниками/працівницями кафедри слов’янської філології. Важливий складник цієї підготовки – виробнича практика, яка відбувається в комунальних установах і приватних підприємствах міста Запоріжжя. 15 листопада під керівництвом доцента Івана Мацегори відбулася настановча конференція для студентства першого року навчання цієї освітньої програми.

На початку зустріч здобувачів і здобувачок ознайомили з місцями проходження перекладацької практики, за якими вони попередньо закріплені. Ними стали «Центр польської мови і культури ім. Яна III Собеського» (м. Запоріжжя) та «Товариство з обмеженою відповідальністю “Переклад”» (м. Запоріжжя). При цьому зазначили, що, на жаль, у зв’язку із подіями, які відбуваються у нашій державі, ознайомлення з базами практик і перебування в них матиме характер дистанційної взаємодії. Окрему увагу приділили меті та завданню виробничої практики. Іван Мацегора наголосив на тому, що цей вид навчальної роботи має сприяти оволодінню знаннями з фаху, методами планування та розподілу часу (навичками, які демонструють здатність до врахування чітких вимог дисципліни, планування й управління часом), розвиткові граматичних навичок студентства, систематизації та поглибленні знань із нормативної граматики з елементами їхнього теоретичного осмислення, викладання та практичного застосування, вивчення тематичної лексики, засобів вираження структурної організації тексту та лексичних засобів вираження комунікативної інтенції та інше.

На зустріч також запросили провідного фахівця з польської мови, консультанта із перекладацької практики, доцента Ігоря Липкевича. Ігор Григорович люб’язно погодився провести онлайн-екскурсію одним із найвидатнішим університетом Республіки Польщі, розташованим у м. Вроцлав. Це – давній партнер Запорізького національного університету й філологічного факультету зокрема. Саме на базі цього університету відбувалися в «допандемійні» та довоєнні часи мовні студентські стажування, коли молодь опановувала польську, як іншу слов’янську. Студентство України знайомилося з традиціями та звичаями, культурною спадщиною Польщі, мало змогу наживо завітати на лекції видатних полоністів/полоністок сучасності з польської літератури, сучасної польської мови та інших дисциплін.

«Жодні досягнення сучасних інтерактивних технологій не в змозі замінити під час вивчення будь-якої мови відчуття живого мовлення її носіїв, десантування в незнайоме, але таке цікаве середовище польськомовного оточення, яке якнайкраще допомагає усвідомити й удосконалити ті знання та навички, котрі формуються під час навчання в університеті», – говорить доцент Ігор Ліпкевич.

Студентство мало змогу прослухати історію професійного партнерства філологічного факультету ЗНУ та Вроцлавського університету, переглянути фото- та відеоматеріали. Наприкінці зустрічі всі присутні висловили упевненість у тому, що в найближчому майбутньому такі віртуальні подорожі до Польщі обов’язково відбуватимуться в реальному часі та в щасливій заможній країні.

 

Філологічний факультет,

кафедра слов’янської філології

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

 

Схожі новини