Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедра видавничої справи та редагування взяла участь у панельній дискусії в Економіко-правничому фаховому коледжі

Кафедра видавничої справи та редагування взяла участь у панельній дискусії в Економіко-правничому фаховому коледжі

Кафедра видавничої справи та редагування взяла участь у панельній дискусії в Економіко-правничому фаховому коледжі
18.11.2022 15:44 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Економіко-правничий фаховий коледж факультет журналістики панельна дискусія обговорення освітньої програми видавнича справа редагування

У межах шостої з низки панельних дискусій сімнадцятого листопада 2022 року в Економіко-правничому фаховому коледжі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося обговорення освітньо-професійної програми з видавничої справи та редагування. Участь у заході взяли: адміністрація коледжу; стейкґолдери та стейкґолдерки, партнери та партнерки, серед яких випускники й випускниці коледжу; науково-педагогічні працівники й працівниці й здобувачі та здобувачки освіти ЕПФК спеціальності «Журналістика» освітньо-професійної програми «Видавнича справа та редагування».

 

Привітала учасників/учасниць дискусії директорка Економіко-правничого фахового коледжу, кандидатка педагогічних наук Олена Грибанова. Вона зазначила, що мета заходу – надати студентству можливість ознайомитися з програмою, зрозуміти, яка індивідуальна освітня траєкторія чекає на кожного/кожну під час навчання в коледжі. Голова циклової комісії філологічних дисциплін, видавничої справи та редагування, іноземних мов, кандидат педагогічних наук, викладач коледжу Олександр Микитів ознайомив усіх присутніх з основними аспектами освітньо-професійної програми «Видавнича справа та редагування». Випускниця коледжу, представниця телеіндустрії, аспірантка кафедри видавничої справи та редагування ЗНУ, авторка та редакторка «МТМ-Запоріжжя» Марʼяна Сарапій поділилася своїми думками щодо освітньої програми: «Спочатку скажу про «плюси». Коледж – це величезний досвід для кожного студента/студентки, він дає класну базу та розуміння того, чи правильно ви обрали свій професійний шлях. До того ж, тут ви здобуваєте свій перший досвід написання наукових робіт. Викладачі й викладачки – практики, які дають велику кількість навичок. Але є й недоліки. Програмне забезпечення, із яким працює студентство, потребує оновлення для задоволення потреб сучасної видавничої діяльності. Хочеться більше зустрічей із фахівцями й фахівчинями-практиками, які поетапно розповіли б, як, наприклад, створити телевізійний сюжет».

Софія Кравчук, магістрантка факультету журналістики ЗНУ, колишня коректорка газети «Запорозька Січ», випускниця, ексголова інформаційного сектору студради коледжу, також поділилася своїми думками: «Коледж дає міцну теоретичну та практичну базу. Проте порадила б забезпечити проходження практики студентством в декількох видах ЗМІ».

Наступною до слова запросили доцентку кафедри видавничої справи та редагування, кандидатку філологічних наук, членкиню Національної спілки журналістів України Наталію Романюк, яка наголосила на плідній співпраці коледжу й факультету журналістики ЗНУ. Наталія Василівна також зауважила, що в роботі зі студентством акцент робиться на практичній підготовці фахівця/фахівчині в редакційно-видавничої діяльності. «Чим може вас зацікавити коледж, а в подальшому й університет? Досвідом, якого ви набуваєте кожного дня на кожній парі. У навантаженні акцент робиться на лабораторних заняттях, які дають можливість вам на практиці засвоїти теоретичні знання за спеціальністю».

Кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри видавничої справи та редагування, членкиня Національної спілки журналістів України Галина Микитів висловилася щодо сприятливих умов, у яких зараз студентство здобуває освіту: «10% вибору дисциплін – надзвичайно цінна можливість обрати за своїми вподобаннями той перелік навчальних предметів, які саме ви хочете». Окремо в межах дискусії Галина Володимирівна зупинилася на темі впровадження неформальної освіти. Цей трендовий формат дає змогу під час навчання підвищити кваліфікацію, набути нових знань та отримати той документ, який підтверджуватиме рівень професійної компетентності.

Заступниця директорки ЕПФК ЗНУ з навчально-методичної роботи, викладачка вищої категорії Альона Ходаковська продовжила тему можливості вибору дисциплін у рамках навчання, повідомила присутнім про існування спеціального каталогу предметів і попросила в них допомоги для формування й доповнення його актуальними та затребуваними студентством курсами. До дискусії долучилися й здобувачі та здобувачки освіти, які висловили суттєві пропозиції щодо оновлення освітньо-професійної програми. Усі виступи фахівців і фахівчинь супроводжувалися коментарями й обговореннями, що робило зустріч максимально продуктивною для майбутнього формування ефективного освітнього процесу в межах освітньої програми «Видавнича справа та редагування» в Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ.

 

Софія Кравчук,

магістрантка факультету журналістики ЗНУ

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини