Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Олег Тіцький

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Олег Тіцький

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету Олег Тіцький
21.11.2022 14:15 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Економічний

У Запорізькому національному університеті триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University). Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з вихованцем економічного факультету, випускником освітньої програми «Міжнародна економіка», заступником генерального директора з розвитку бізнесу ТОВ «Бурат-Агро» Олегом Тіцьким.

-Пане Олеже, розкажіть, будь ласка, в якому році закінчили навчання?

-У 2016 році я закінчив економічний факультет Запорізького національного університету за спеціальністю 051 «Економіка» освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка» (рівень вищої освіти «бакалавр»).

- Ким та де Ви зараз працюєте?

-Аграрна компанія ІМК, Полтавський кластер, ТОВ "Бурат-Агро", заступник генерального директора з розвитку бізнесу.

- Чому Ви обрали навчання саме в ЗНУ?

-Я родом з селища Комиш-Зоря, що в Запорізькій області, тому вибір запорізького ЗВО був зручним із точки зору логістики, знання міста та наявності старших знайомих, які на момент вступу вже проживали або навчались у Запоріжжі. Для навчання обрав саме ЗНУ, бо це найпрестижніший університет в місті. 

- Чи мріяли Ви стати економістом-міжнародником?

-Мушу зізнатись, що на момент вступу я, як і багато абітурієнтів/абітурієнток, не знав ким хочу бути в майбутньому.  Обрав освітню програму "Міжнародна економіка", оскільки в мене були хороші знання англійської мови та математики. За моїми тогочасними уявленнями це були головні складники міжнародної економіки. Виявилось, що математика та економіка мають не так багато спільного, і на першому курсі, коли ми вивчали такі дисципліни як "Економічна теорія" та "Історія економічної думки", було досить важко. Тим не менше, дякуючи частим консультаційним годинам у викладацьких розкладах, всі прогалини в знаннях вдалось надолужити та успішно скласти першу сесію. Тут варто зазначити, що консультації та відкритість запорізьких викладачів і викладачок – це конкурентна перевага кафедри «Міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму» та ЗНУ в цілому. Мені довелося вчитися в магістратурі одного з київських ЗВО. Там стільки часу студентству не приділяють.

- Які знання та навички Вам знадобилися або Ви використовуєте в своїй професійній діяльності?

-Склалось так, що я працюю не за спеціальністю. Після навчання опинився в агросекторі, зараз мій фах - це менеджмент. Під час навчання доводилось працювати з великою кількістю інформації, досліджувати та аналізувати її, обирати головне та відсікати зайве, виступати публічно, захищати свою позицію, працювати в командах, писати наукові роботи, влаштовувати брейншторми. Ці навички стали в нагоді у професійній діяльності. Також у своїй роботі використовую знання з англійської мови, отримані під час англомовних семінарських занять. Окрім цього важливим став досвід здобутий у стінах університету, але за межами аудиторії. Це життя в гуртожитку, організація та участь  у студентських заходах культурно-масового характеру, участь у наукових конференціях, міжнародних програмах, громадських організаціях. Ця школа сприяла розвитку лідерства, комунікації, управління конфліктами, командотворення та інших soft skills. Тому вступникам під час вибору ЗВО, якщо ви не знаєте достеменно ким хочете бути, раджу звертати увагу на позанавчальні активності. Можу впевнено сказати, що в ЗНУ ці активності розвинені краще, ніж у інших. У той же час вважаю, що правильно обрана навчальна спеціальність має суттєвий вплив на кар’єру майбутнього спеціаліста/тки та підходити до її вибору необхідно зважено. 

- На Вашу думку, на сьогоднішній день Ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?

-У ролі абітурієнта в мене не було жодних цілей. На той час, я не розумів ким хочу бути. Не знав, чого чекати від освітньої програми, від викладачів, викладачок і майбутніх одногрупників/одногрупниць. Я не порівнював різні ЗВО. Плану не було, я вважав, що розберусь по ситуації. Напевно, це розповсюджена практика серед вступників, але краще більш свідомо приймати рішення про вступ. Мені пощастило, що ЗНУ та викладачі кафедри  Міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму – це професіонали, поруч із якими я став кращим.

- Яким Ви бачите розвиток університету, економічного факультету та які напрямки роботи потребують найбільшої уваги?

-На економічному факультеті працюють такі викладачки як Осаул Аліна Олександрівна, Венгерська Наталія Сергіївна, Переверзєва Анна Василівна, Дугієнко Наталія Олександрівна, які є першокласними спеціалістками. Вони використовують інтерактивний підхід до навчання із залученням елементів гейміфікації, лекції та семінари котрих мають практичне підґрунтя. Це викладацтво, котре в курсі всіх світових економічних трендів. Декан факультету Череп Алла Василівна – іменита науковця і флагман наукового клубу факультету. Ці люди йдуть у крок із сучасними підходами до викладацтва та якнайкраще знають, яким має бути розвиток університету та економічного факультету. 

- Ви будете  рекомендувати іншим навчатись в ЗНУ на освітній програмі, на якій Ви навчались?

-Я при кожній нагоді рекомендую знайомим вступникам подавати свої документи в ЗНУ на освітню програму «Міжнародна економіка». Читачів/чок закликаю зробити те ж саме.

- Назвіть хоча б одну подію, яка найбільш Вам запам’яталась зі студентського життя?

-Важко виокремити одну подію. Їх було надзвичайно багато: посвята в студенти на острові Хортиця, концерт “Дозвольте відрекомендуватися”, суть якого полягала в демонстрації 1 курсу своїх талантів на сцені, концерт “Студентська весна”, безліч наукових конференцій і засідань круглих столів, зорганізовані самоврядуванням благодійні заходи, літературні вечори та концерти, незліченні спортивні змагання, туристичні поїздки до міст України та закордон. Та все ж найбільше мені запам’ятався волонтерський візит студради факультету до школи-інтернату №5 м. Вільнянськ. Тоді ми привезли волонтерську допомогу, організували концерт і провели з дітьми весь день за спілкуванням та іграми. Цей досвід не схожий ні на який інший, адже це особливі діти. Раджу всім небайдужим зробити щось схоже та відчути ці емоції на собі.

- Щоб ви порадили студентам, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка»?

-Я порадив би бути проактивними та завжди робити більше, ніж від вас очікують.

 

Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту: znu.pressa@gmail.com Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

 

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU