Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка математичного факультету Ольга Кіппа

22.11.2022 15:17 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет відділ доуніверситетської роботи профорієнтація історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників/випускниць ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з випускницею математичного факультету, викладачкою фахового коледжу бізнесу та харчових технологій Ольгою Кіппою.

Пані Ольго, розкажіть де і ким Ви зараз працюєте?

Я вже 10 років працюю у Відокремленому структурному підрозділі «Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій Запорізького національного університету», 8 з яких обіймаю посаду завідувачки навчально-методичного кабінету та за сумісництвом працюю викладачкою математики і вищої математики.

Поділіться, будь ласка, спогадами з часів студентства. Якими були ваші перші враження від навчання?

Я в школі захоплювалась математикою, з нетерпінням чекала кожного уроку, неодноразово брала участь в олімпіадах, і наївно вважала, що на математичному факультеті нас навчатимуть, як подати шкільний матеріал із математики учням і ученицям за програмою з 4 по 11 клас. Та перший день в університеті (теорія чисел, математичний аналіз, лінійна алгебра) спочатку шокував, а через тиждень стало зрозумілим, що легко на математичному факультеті точно не буде, але хто ж в 17 років шукає легких шляхів? Подумки кидала навчання сотню разів, кожне завдання, яке не вдавалось розв’язати, кожна підготовка до іспиту з нескінченною кількістю теорем і формул повертало до питання, ти справді хочеш стати математиком? А зараз дякуєш собі і викладачам/викладачкам факультету, що ти ствердно відповіла собі на це питання і подолала всі труднощі.

Чому для здобуття вищої освіти Ви свого часу обрали саме математичний факультет ЗНУ?

Я закінчила Василівську загальноосвітню школу №2 і починаючи з 9 класу знала, що моя майбутня професія буде пов’язана з математикою і викладанням. Але хотілось обрати навчальний заклад недалеко від рідного міста, тому вибір припав саме на Запорізький національний університет.

Чи змінили б Ви щось у своєму житті, якби повернулися в студентські роки?

Повернулась би в студентські роки із задоволенням, але змінювати б не стала нічого. Це був максимально емоційно насичений період, який визначив подальшу траєкторію не тільки професійного розвитку, а й життя в цілому – ціную кожну мить і вдячна долі: я зустріла свого чоловіка, і майже всі мої друзі, з якими я, незважаючи на пандемію та війну, підтримую теплі стосунки, навчались в ЗНУ і жили в гуртожитку.

Що найцікавішого та найбільш визначного для Вас сталося за період Вашої професійної діяльності?

Найцікавішим для мене був рік присвоєння педагогічного звання «викладач-методист». Я планувала провести семінар про використання інтерактивної дошки серед викладачів/чок математики та інформатики закладів фахової передвищої освіти області на базі свого коледжу, відкрите заняття з теорії ймовірності та квест «Інтелектуальний батл» серед перших курсів для популяризації загальноосвітніх дисциплін, але всі ці події дивом випали на один тиждень. Це був складний марафон, вдвічі складніший, коли в тебе вроджений синдром відмінниці і підвищений рівень перфекціонізму, але як і в 17, я не шукаю легких шляхів. Проте, коли все заплановане виходить, незважаючи на недоспані ночі, коли ти бачиш сяючі очі студентства, то отримуєш справжнє задоволення від своєї роботи і зайвий раз розумієш, що колись-таки було зроблено правильний вибір.

Щоб Ви порадили студентству математичного факультету?

Дійти до кінця, незважаючи на всі труднощі, бо математика, на моє переконання, не тільки про науку та вчених, це про практичність, вміння аналізувати та швидше за всіх знаходити раціональний розв’язок будь-якої проблеми. Я часто чую фразу, коли я опановує щось нове і в мене виходить краще або швидше, ніж у інших: «Ну, звичайно, вам простіше, ви ж математик…» і з часом я розумію, так, математикам – простіше. А ще, звичайно, хотілось би побажати випускникам/випускницям і всім українцям та українкам міцного здоров'я, підкорення нових вершин і мирного неба.

Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту: znu.pressa@gmail.com Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU