Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентство філологічного факультету зустрілося з відомою випускницею ЗНУ, письменницею Наталією Ігнатьєвою

22.11.2022 14:48 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет освітній процес зустріч

Як виглядає людина, яка займається улюбленою справою? А жінка, мрії якої поступово збуваються?.. Вісімнадцятого листопада 2022 року рівно о 17-й годині організатори/рки, шановні гості Міжнародної наукової конференції «Література й історія» та студентство філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) мали можливість переконатися, що ідея «сродної праці» та можливості самореалізації, які даровані кожному, хто цього насправді хоче, – не міф і професійна психологічна вигадка, а реальність.

Цієї передостанньої осінньої п’ятниці в зум-аудиторії було дуже затишно й добре, адже Наталія Ігнатьєва – драматургиня, театральний критик, перекладачка п’єс і… випускниця філологічного факультету Запорізького національного університету! – надзвичайно цікава, ерудована, відкрита й емпатична людина. Саме тому спілкування було невимушеним і динамічним за модеруванням доцентки Наталії Горбач, яка детально проаналізувала різні аспекти творчого шляху мисткині, і зустріч поступово перетворилася на інтерактивне інтерв’ю або може навіть своєрідний тренінг із професійного розвитку, адже гості не поспішали залишати вебінарну кімнату, надихаючись Наталчиною променистою посмішкою.
Усі викладачі/чки пам’ятають її ще студенткою, яка детально цікавилася різними аспектами навчальних тем, активно займалася науковою діяльністю (…аж до участі в ювілейних наукових заходах академічного рівня!), брала участь у творчих ініціативах, мала високий рівень критичного мислення й самоусвідомлення… Власне, усі побачили, що змінивши прізвище й статус, Наталія аж ніскільки не змінилася – так само цілеспрямована, самодостатня, глибокодумна й сповнена ідей і творчих планів.

Сродна праця дає можливість людині виявити сутність власного існування, співвіднести свій досвід із принципами інших людей, – у цьому наша гостя була неперевершена! Саме в таких умовах нам усім уже давно не вистачало такого потужного заряду емоцій та інспірації для подальших звершень! Можливо, декому пані Ігнатьєва змогла повернути віру в актуальність філологічного фаху й перспективність його в сучасній ситуації змін у державі… А хтось, можливо, побачив для себе цікаві варіанти подальшого працевлаштування. Байдужими ця зустріч не залишила майже нікого, адже Наталія щиро поділилася із присутніми власними стратегіями досягнення мети, згадала кумедні факти, іронічно осмислила проблеми й перепони на шляху до мрії. Надзвичайно імпонує її нестандартний підхід до вирішення професійних цілей і задач – синергетика багатозадачності та вміння підтримувати вогник зацікавленості й натхнення, без якого будь-яка справа може бути приреченою.

Студентство філологічного факультету активно цікавилося літературним процесом Запоріжжя. Вони були добре обізнані з творами драматургині: відбувся діалог, у якому порушили аспекти психологічних і соціальних проєкцій її драм, їхньої актуальності на наступні декілька років, адже Наталії надзвичайно болить усе те, що відбувається з Україною не тільки з 2014 року, а й загалом з українською культурою протягом століть. Думається, не в однієї людини після зустрічі виникло бажання переглянути виставу «Іван Франко. Дон Кіхот» або її (не)дитячі казки «Пан Коцький», «Котигорошко» тощо.

Такі зустрічі надзвичайно корисні для формування соціокультурного простору, у якому не тільки генеруватимуться ідеї поступу, розвитку й прогресу, а й для усвідомлення сили спільноти, яка надихається спільними мріями, бажаннями й метою побудови нової України – сильної ментально й фізично!

Довідка з сайту https://ukrdramalib.com.ua/ignatyeva-nataliya

Наталія Ігнатьєва – драматургиня, театральний критик, перекладачка п’єс. Народилася, живе і працює в Запоріжжі. За освітою – філологиня та театрознавиця (Запорізький національний університет, магістр, 2008; Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, магістр, 2017). Тривалий час була завлітом Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені В. Г. Магара (2007-2018 рр.), де відбулися перші прем’єри її текстів та досі йдуть декілька п’єс і перекладів. 2018 року драма «Вирій» посіла ІІ місце в конкурсі «Коронація слова» та разом з п’єсою в співавторстві з Віктором Поповим «Наталка» ввійшла у шорт-лист Дев’ятого міжнародного освітнього фестивалю «Тиждень актуальної п’єси» (Київ). У 2017-2019 роках як волонтерка викладала на Безкоштовних курсах української мови в Запоріжжі. З 2018 року й до сьогодні очолює громадську організацію «ФОРУМ-АРТ», що займається театральними проєктами й мистецькими акціями. Серед них – конкурс «Найкраща студентська рецензія» (м. Запоріжжя), Всеукраїнський відкритий театральний фестиваль дитячих та юнацьких колективів «Казки України» (м. Бердянськ). 2019 року спробувала себе в PR-діяльності на Суспільному мовнику (PR-фахівчиня UA: ДНІПРО, UA: ЗАПОРІЖЖЯ, UA: ХАРКІВ). Сьогодні працює редакторкою та перекладачкою на фрилансі, займається проєктним менеджментом і продовжує писати п’єси та сценарії.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU