Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ взяла участь у Всеукраїнській бібліотечній конференції

Наукова бібліотека ЗНУ взяла участь у Всеукраїнській бібліотечній конференції

23.11.2022 09:53 Все Головні новини Наукова бібліотека всеукраїнська науково-практична бібліотечна конференція сучасний інформаційний простір

Сімнадцятого листопада 2022 року в Одесі в Державному закладі «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» відбулася Всеукраїнська науково-практична бібліотечна конференція «Бібліотека в сучасному інформаційному просторі: проблеми та перспективи» в змішаному форматі (онлайн/офлайн). До конференції приєдналися 70 учасників/ниць: директорів/рок наукових бібліотек закладів вищої освіти та національних і регіональних бібліотечних установ України. Наукову бібліотеку Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) представляла на конференції директорка Ніна Чала.

Відкрив зібрання вітальним словом ректор Університету Ушинського, доктор історичних наук Андрій Красножон. На конференції розглянули широке коло питань щодо роботи наукових бібліотек України. З доповідями виступили представники/ниці наукових бібліотек Одеси, Києва, Вінниці та інших міст України. 100-річчю заснування бібліотеки Університету Ушинського присвятила доповідь «Шлях довжиною в 100 років: від книгозбірні Інституту народної освіти до сучасної університетської бібліотеки» кандидатка мистецтвознавства, директорка бібліотеки Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського» Олена Спасскова.

Наукова бібліотека ЗНУ пройшла схожий шлях: від бібліотеки Інституту народної освіти 1930 року до бібліотеки національного університету, але її бібліотечний фонд починається у 1897 році з книжкового зібрання Олександрівської жіночої гімназії. Реалії 2022 року, з якими зіштовхнулися українські бібліотеки, знайшли висвітлення в доповідях «Імідж бібліотеки в інформаційному просторі в реаліях війни», «Бібліотечно-інформаційна діяльність у цифровому середовищі в умовах воєнного стану в Україні, «Актуалізація інформаційно-аналітичних ресурсів бібліотек в умовах воєнного стану». Фото відтворювали розбиті ракетами книжкові фонди, обладнання, зруйновані приміщення бібліотек, деякі з яких архітектурні пам’ятки. Не обійшов ракетний удар і приміщення бібліотеки ЗНУ, ще відновлюватимуть абонемент навчальної літератури, залу електронних ресурсів.

Цифровізація наукових бібліотек торкалась у виступах учасників/ниць питань стратегії та ризиків у контексті цифрової трансформації, онлайн-комунікації як важливої галузі діяльності сучасного бібліотекаря, системного формування електронних інформаційних ресурсів у бібліотеці.

Названі доповідачами/чками складники цифровізації впроваджуються і науковою бібліотекою ЗНУ: перш за все, це потужний електронний контент для навчання та науки на сайті, відкритий доступ до 215-тисячної електронної бібліотеки, сервіси ефективного використання одного з найбільших в Україні електронного каталогу (1 млн 361 тисяча записів про різні види видань і публікації з фонду наукової бібліотеки) в режимі онлайн і як мобільний додаток LibClient на смартфонах студентства і викладацького складу ЗНУ, спілкування з бібліотекою дистанційно щоденно.

Організатори/рки, учасники/ниці конференції довели, що професійна спільнота наукових бібліотек України навіть в умовах війни нескорена, неперевершена у своєму розмаїтті й глибоко віддана культурній й інформаційній місії. Матеріали конференції будуть згодом видані. Студентство спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» факультету журналістики ЗНУ зможуть залучити практики до вивчення сучасного стану бібліотек.

Наукова бібліотека

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU