Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Судді Конституційного Суду України зустрілися з майбутніми правниками в рамках Всеукраїнського онлайн-лекторію

23.11.2022 11:17 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет Судді Конституційного Суду України Всеукраїнський онлайн-лекторій

Двадцять першого листопада 2022 року в межах реалізації Всеукраїнського онлайн-лекторію для здобувачів/чок вищої освіти галузі знань 08 Право спеціальності 081 Право ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували й провели черговий захід.

Цього разу в якості співорганізатора долучився Конституційний Суд України й запропонував онлайн-зустріч на тему «Діяльність Конституційного Суду України в умовах воєнного стану». Упродовж двох годин здобувачі/чки десяти закладів вищої освіти України мали змогу прослухати авторські тематичні мінілекції Суддів Конституційного Суду, ознайомитися із правовими позиціями Конституційного Суду України, долучитися до безпосереднього діалогу із Суддями КСУ, отримати корисні поради для формування своєї професійної кар’єри.

Цікаві змістовні виступи запропонували Віктор Городовенко, д.ю.н., професор, Заслужений юрист України, член-кореспондент НАПрН України, Суддя Конституційного Суду України на тему «Гарантії соціального захисту захисників і захисниць України», Галина Юровська, к.ю.н., Заслужена юристка України, Суддя Конституційного Суду України на тему «Застосування юридичних позицій Конституційного Суду України при розгляді митних справ», Олег Первомайський, к.ю.н., доцент, Суддя Конституційного Суду України на тему «Захист окремих конституційних цінностей в умовах воєнного стану».

Спікери/рки детально зупинилися на особливостях діяльності Конституційного Суду України в умовах воєнного часу, проаналізували рішення Конституційного Суду України із акцентом на реалізацію основних принципів їх підготовки, методологію формування їх підґрунтя, розвиток правових позицій відповідної до судової інституції, їх ролі й значення в період державотворчих і правотворчих процесів в умовах воєнного стану в Україні.

Певну зацікавленість у здобувачів/чок викликав запропонований спікерами аналіз рішень Конституційного Суду України Першого Сенату в справі за конституційною скаргою Унуковича Романа Андрійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення абзацу другого частини першої статті 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 12 жовтня 2022 року № 8-р(I)/2022 (Справа № 3-144/2021(315/21), а також рішення Конституційного Суду України Другого Сенату в справі за конституційними скаргами Жиденка Володимира Вікторовича, Петренка Віктора Олексійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) приписів статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 8 липня 2011 року № 3668-VI (щодо соціальних гарантій для захисників і захисниць України) від 12 жовтня 2022 року № 7-р(ІІ)/2022 (Справа № 3-102/2021(231/21, 415/21), рішення Конституційного Суду України Другого Сенату у справі за конституційною скаргою Одінцової Олени Анатоліївни щодо відповідності Конституції України окремих положень абзацу другого статті 471 Митного кодексу України від 21 липня 2021 року № 3-р (II) 2021 (справа № 3-261/219 (5915/19) тощо.

Судді КСУ на конкретних прикладах продемонстрували пов’язаність рішень Конституційного Суду України, сталість і розвиток правових позицій Конституційного Суду України. Студентство різних вітчизняних освітніх правничих шкіл змогло не лише поглибити свої фахові знання, набути практичних компетентностей, а й налагодити комунікацію у студентському середовищі й визначитися із пріоритетами формування галузі майбутньої правничої кар’єри.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU