Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедра економічної кібернетики взяла участь у роботі міжнародної конференції з економіки (M3E2)

24.11.2022 16:55 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет кафедра кібернетики моніторинг моделювання менеджмент емерджентною економікою

Сімнадцятого-вісімнадцятого листопада 2022рокуу дистанційному форматі на базі Криворізького державного педагогічного університету відбулася ювілейна X Міжнародна конференція «Моніторинг, моделювання та менеджмент емерджентною економікою» (M3E2). У роботі секції, співголовою якої вже традиційно виступила завідувачка кафедри економічної кібернетики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), д.е.н., професор Наталія Максишко обговорювалися проблеми розробки та застосування інформаційних систем і технологій в економіці, складних кіберфізичних систем, синергії, еконофізики, економіки агентів.

Організаторами конференції стали провідні заклади вищої освіти України, Португалії, Румунії, Польщі, Ізраїлю, Латвії, Чехії, США, Грузії. Провідними напрямами роботи конференції були дослідження та застосування методів нелінійної динаміки, еконофізики та методології складних систем в економіці, що розвивається. Доповіді представили у двох секціях.

Серед нових напрямів досліджень, результати яких презентували, важливе місце належить проблемам експериментальної економіки, глибокого (машинного) навчання для прогнозування динаміки економік, що розвиваються. Жваве обговорення мали доповіді, присвячені розробці й застосуванню методів і моделей штучного інтелекту в економічних системах, моніторингу, моделюванню, прогнозуванню та попередженню криз у соціально-економічних системах, дослідженню динаміки ринків, що розвиваються у кризовий та посткризовий період. Кафедра економічної кібернетики Запорізького національного університету є постійною учасницею конференції, починаючи з її перших засідань.

У цьому році взяли участь в обговореннях та представили свої доповіді, окрім професорки Наталії Максишко, доценти кафедри – к.е.н., доцент Дмитро Очеретін, к.е.н., доцент Сергій Чеверда, а також аспіранти першого року навчання Сергій Куркула та Євген Карчевський.

У своїй доповіді «Нелінійний аналіз динаміки обсягів продажів електромобілів на ринку Китаю» представники кафедри економічної кібернетики ЗНУ на основі даних про обсяги продажів електромобілів п’яти китайських компаній (BYD, Chery, Geely, Mercedes-Benz та Roewe) та застосувавши три методи нелінійної динаміки виявили фрактальний характер природи динаміки, обґрунтували вибір релевантного методу прогнозування. Врахування особливостей дослідженої динаміки дає змогу підвищити точність прогнозування, а апробація результатів та обговорення перспектив подальших досліджень додає впевненості та натхнення авторам.

Важливим є також те, що представлені статті учасників/ниць конференції пройшли рецензування двох у тому числі міжнародних експертів/ток. Публікація відібраних 19 статей відбудеться в журналі португальського видавництва SCITEPRESS. На заходу щиро побажали всім подальших успіхів і наукових звершень!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU