Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час Науково-технічної ради обговорили актуальні питання діяльності вчених ЗНУ

Двадцять четвертого листопада в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове засідання Науково-технічної ради. Захід проходив в онлайн-режимі під головуванням проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука. Під час засідання йшлося про стан і перспективність навчально-науково-дослідної лабораторії клітинної й організменної біотехнології та про роботу навчально-методичного центру з інформаційно-комунікативних технологій кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем ІННІ ім. Ю. Потебні. Також учасники й учасниці заходу обговорили низку питань, пов’язаних із забезпеченням наукової діяльності університету.

На початку заходу голова Науково-технічної ради, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук подякував присутнім, які, попри всі складнощі сьогодення, змогли приєднатися до роботи zoom-конференції. Він наголосив, що на засіданні присутній кворум, тож усі затверджені рішення легітимні.

Про роботу навчально-методичного центру з інформаційно-комунікативних технологій кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем ІННІ ім. Ю. Потебні прозвітувала доцентка цієї кафедри Наталія Полякова. Доповідачка прозвітувала про основні напрямки діяльності центру, на базі якого діє підрозділ Академії Cisco. Вона зазначила, що цей структурний підрозділ вишу акредитований для викладання курсів професійного рівня для майбутніх фахівців і фахівчинь ІТ-галузі. Академії Cisco в ЗНУ діє на базі кафедри електроніки, інформаційних систем та програмного забезпечення ІННІ ім. Ю. Потебні. Курси інтегровані до навчального плану спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» (освітня програма «Програмне забезпечення систем»). Завдяки цьому, студенти й студентки отримують не лише оцінки з дисципліни, а й сертифікати про завершення курсів. Також доповідачка розповіла про успіхи центру щодо освітньої діяльності, залучення на курси як студентів, так і охочих вивчати програмне забезпечення систем, які не навчаються в нашому виші, плідну профорієнтаційну діяльність, підготовку тренерів для інших філіалів Академії Cisco. Згадала вона й про умови в яких функціонує центр на сьогодні й про актуальні питання, які потребують особливої уваги, а також окреслила перспективи подальшої діяльності. Після обговорення присутні затвердили проєкт рішення.

На жаль, через технічні причини завідувач навчально-науково-дослідної лабораторії клітинної й організменної біотехнології науково-дослідної частини ЗНУ Роман Амінов не зміг взяти участь у засіданні Науково-технічної ради вишу. Тому його доповідь озвучив проректор Геннадій Васильчук. Він зауважив, що лабораторія створена наказом ректора в 2001 році. До 2021 року її керівником був Олександр Фролов. У доповіді йшлося про структуру цього підрозділу, його матеріально-технічну базу, основні напрямки діяльності, зокрема їхню унікальність. Проректор відзначив активний науковий пошук співробітників лабораторії, їхню участь у різнорівневих наукових заходах, численні публікації, місце в освітньому процесі й науковій діяльності біологічного факультету. Окремо він згадав про досягнення теперішнього керівника лабораторії Романа Амінова, який нещодавно переміг у 4 номінаціях Всеукраїнського конкурсу «Молодий вчений 2022 року».

Під час розгляду пункту порядку денного «Різне» присутні затвердили результати конкурсу проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених (доповідачка – начальниця науково-дослідної частини Оксана Болдуєва). Також йшлося про призупинення діяльності трьох наукових шкіл і про рекомендацію до друку наукової літератури. Учасники та учасниці засідання розглянули й затвердили, інколи вносячи корективи до формулювання назв, більш ніж 100 тем дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії та доктора наук. Крім того, вони проголосували за зміну наукового керівника в аспіранта. Наприкінці заходу головуючий Геннадій Васильчук подякував присутнім за активну роботу. Він побажав усім сил і натхнення й висловив переконання, що науковці ЗНУ, попри всі складнощі воєнного часу, зможуть плідно працювати й надалі.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU