Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті ЗНУ відбувся дистанційний семінар для шкіл (правознавство)

25.11.2022 14:13 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування профорієнтаційна діяльність семінар співпраця заклади загальної середньої осв

Двадцять п’ятого листопада на базі юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся семінар для вчителів і вчительок правознавства міста Запоріжжя на тему: «Врахування сучасних реалій і змін до законодавства в умовах війни під час викладання дисциплін правничого циклу вчителями і вчительками загальних середніх освітніх закладів». Організаторами й організаторками зустрічі стали представники та представниці ЗНУ та КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Запорізької міської ради.

На початку заходу присутніх привітали організатори й організаторки: від ЗНУ – доцент кафедри конституційного та адміністративного права Сергій Омельянчик, від Центру професійного розвитку педагогічних працівників – консультантка Наталя Шаріпова. Вони презентували тематику семінару, його завдання й доповідачів/доповідачок. Із виступом, присвяченим актуальним питанням розвитку юридичної науки та плідній співпраці із загальноосвітніми середніми закладами, до вчителів і вчительок звернулась декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць. Вона наголосила, що метою цього зібрання стало ознайомлення вчителів/вчительок з інноваціями в галузі права та законодавства, новітніми технологіями викладання правничих дисциплін, організатори/рки врахували оновлену навчальну програму для вчителів/вчительок «Основи правознавства».

Зустріч розпочав професор кафедри історії і теорії держави та права Олексій Макаренков із темою «Кримінально-правова феноменологія порушення законів і звичаїв війни, кримінально-процесуальні та криміналістичні правила їхньої верифікації: досвід України 2014-2022 років». Продовжив семінар професор кафедри цивільного права Георгій Самойленко. Він розповів присутнім про програми забезпечення житлом в умовах воєнного стану. Досить інформативною була доповідь професорки кафедри кримінального права та правоохоронної діяльності Юлії Пирожкової на тему «Особливості викладення фінансового права в закладах загальної середньої освіти: аналіз сучасних технологій». Питання державного бюджету, податкова система, зарубіжний досвід оподаткування, державний борг – всіх їх висвітлила пані Юлія.

Особливо жвавий інтерес педагогів/гинь викликала тема виступу доцентки кафедри конституційного та адміністративного права Ії Пелех – «Забезпечення прав людини під час збройних конфліктів». Доповідачка розглянула основні положення чотирьох Женевських конвенцій і Протоколів до них. Вона звернула увагу на постійне порушення росією норм міжнародного гуманітарного права, законів і звичаїв війни та прав людини. Підбиваючи підсумки викладеного, Ія Василівна зазначила, що росія взагалі не дотримується жодних своїх зобов’язань, це – держава-терорист.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: