Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Олена Твердохліб

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Олена Твердохліб

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Олена Твердохліб
25.11.2022 10:06 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров’я туризм кафедра фізичної терапії ерготерапія відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з випускницею магістратури факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму за спеціальністю 227 «Фізична терапія, ерготерапія», фізичною терапевткою відділення ранньої реабілітації Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя, №5 Оленою Твердохліб.

- Шановна Олено Валентинівна, скільки минуло вже часу, відколи Ви отримали диплом магістерки факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ?
- Три роки тому, у 2020 році, я закінчила магістратуру цього факультету, нашою випусковою була кафедра фізичної терапії та ерготерапії. А ще, до цього я в ЗНУ отримала першу спеціальність – біолога, навчаючись на бакалавраті біологічного факультету.
- Які спогади залишилися у Вас із часів студентства?
- Дуже теплі та приємні. Під час навчання в університеті я щодня пізнавала щось нове й цікаве для мене, зокрема, мені подобалася манера викладання предметів науковцями й науковицями. А самі вони були не лише чудовими педагогами й педагогинями. Як старші наставники й наставниці та друзі вони завжди відгукувалися на наші запити щодо освітніх або особистих справ. Ми, фактично, були однією великою факультетською родиною!
- Якби сьогодні повернути час назад, до кого з викладачів і викладачок факультету та на заняття з яких дисциплін Ви б хотіли знов потрапити й чому?
- Із особливим теплом згадую навчання в магістратурі факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму. Мені особисто, як і моїм одногрупникам, дуже подобалися дисципліни спеціалізації, які викладала цікава й творча людина, доцентка кафедри Ірина Кальонова, – з методики діагностики, фізичної терапії. Також неймовірно корисним для нас, й зокрема, для моєї обраної спеціальності був предмет, який викладав доцент, завідувач кафедри медико-біологічних основ фізичної культури та спорту Андрій Кузнєцов. Це – практичні заняття з мануальної практики. Він навчав нас визначати тригерні точки з локальним м'язовим напруженням, що розташовуються в скелетних м'язах людини, знаходити спазмований м’яз. Не менш важливою була й практика, яку ми проходили під час навчання на базі Запорізької обласної клінічної лікарні. Тоді тут працювала на посаді завідувачки відділенням реабілітації Тетяна Кулюпіна, вона вела практику з фізіотерапії та фізіопроцедур. Сьогодні здобуті на факультеті знання я застосовую у своїй роботі під час реабілітації хворих, які потрапляють у наше відділення після операцій, травм чи інсультів.
- Чому для здобуття вищої освіти Ви свого часу обрали саме ЗНУ? Коли народилася Ваша мрія стати фахівчинею цієї спеціальності, і чи були якісь інші інтереси? Які перспективи відкрились перед Вами після здобуття диплома?
- Мене завжди приваблювала біологія та медицина, мабуть, ще років із шести. Тому першу свою спеціальність я здобувала на біологічному факультеті ЗНУ, проте одразу після цього я закінчила на той час Запорізьке медичне училище № 1. За основним фахом я – працівниця медичної галузі, деякий час працювала медичною сестрою, потім місцем моєї роботи став Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко», де я була реабілітологинею. Нова на той час професія вимагала знань, а в ЗНУ саме відкрили й новітню спеціальність – «Фізична терапія, ерготерапія». І я пішла навчатися до магістратури факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму. Так склалися обставини, що водночас і в міській лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги № 5 відкривали нове відділення – ранньої реабілітації. Коли ми завершували навчання, на нас, кваліфікованих фахівців і фахівчинь, уже тут чекали.
- У студентські роки якому напрямку діяльності Ви приділяли найбільшу увагу: громадському, науковому, освітньому? І що з тих напрацювань і навичок потім знадобилося для розвитку професійної кар’єри?
- Головну увагу я завжди приділяла навчанню та здобуттю практичних навичок. Навчалася заочно, адже весь цей час працювала за фахом.
- Після університету Ви встигли побудувати цікаву кар’єру та приносите своєю роботою неабияку користь суспільству. А чи підтримуєте Ви зв’язки із Вашими колишніми одногрупниками/одногрупницями та викладачами/викладачками?
- Так. Саме у 2020 році, коли відкривали відділення, де я зараз працюю, сюди прийшли ще двоє моїх друзів, теж випускник і випускниця ЗНУ, а також це й колеги, із якими ми вже кілька років працюємо разом. Сьогодні у відділенні залишається працювати Олексій Марков, а ще до останнього часу медсестрою та ерготерапевткою в лікарні працювала Анастасія Сметаніна. Окрім цього, ми підтримуємо тісні зв’язки з багатьма випускниками й випускницями, спілкуємося, дружимо сім’ями. Не втрачаємо тісні зв’язки і з факультетом, зокрема співпрацюємо з кафедрою фізичної терапії та ерготерапії, з керівниками й керівницями клінічних практик – завідувачкою кафедри, професоркою Надією Богдановською та доценткою Іриною Кальоновою. Адже до нас щороку приходять студенти та студентки спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» здобути досвід роботи за фахом, а ми з Олексієм Марковим виступаємо керівниками практик. От і зараз у нас проходять осінню клінічну практику 12 студентів і студенток ЗНУ. Із тими, хто сьогодні перебуває в Запоріжжі, ми зустрічаємося особисто у відділенні, навчаємо їх основним навичкам реабілітаційної діяльності, вони працюють із пацієнтами й пацієнтками, які проходять процедури. Із тими, хто знаходяться поза межами Запорізької області й не можуть приїхати до нас особисто, відбуваються практики онлайн, ми зустрічаємося на Zoom-конференціях і надаємо їм практичні знання у галузі реабілітології.
- Що найцікавішого і найважливішого для Вас сталося за період професійної діяльності? І над чим сьогодні працюєте?
- Завжди є цікавим і корисним здобуття нових знань і навичок. Постійно займаюся самовдосконаленням та підвищую кваліфікацію. Адже сучасна медицина не стоїть на місці, а стрімко розвивається, що і від нас вимагає постійного зростання фахового рівня. Ми з колегами беремо участь у конференціях, тренінгах, семінарах, відвідуємо різноманітні заходи. А найприємнішим у нашій професії є результат, коли людина, до цього хвора й безпорадна, починає самостійно вставати, ходити. Наразі чимало представників ЗСУ перебувають у нашому відділенні. Дуже радіємо, коли вони відновлюють свій фізичний стан. Адже людська вдячність – найкраща нагорода для кожного фахівця чи фахівчині, коли бачиш реальний результат своєї праці.
- Наghbrsyws традиційне запитання: що б Ви хотіли побажати вступникам і вступницям, першокурсникам і першокурсницям та студентам і студенткам інших курсів Вашого факультету? Чи не могли б Ви надати якісь цінні поради, як їм стати професіоналами й професіоналками своєї галузі й досягти здійснення мрії?
-Любіть свою професію, завжди вкладайте частку своєї душу в справу, яку обрали. Наполегливо навчайтеся та завжди звертайтеся із запитаннями до старших своїх колег, аби знайти відповіді на всі питання, які вас хвилюють. Без цих якостей ви не зможете стати професіоналом/професіоналкою у своїй галузі. Адже ви маєте пам’ятати, що ми працюємо з людьми і кожна дія фахівця може змінити життя людини – або на краще, або навпаки!
- Вдячні за спілкування й гарні побажання для студентської молоді ЗНУ. Успіхів Вам у подальшій професійній діяльності!
Для довідки
 У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
znu.pressa@gmail.com Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
https://bit.ly/2HixRA8 Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини