Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм старшого викладача кафедри дизайну Миколу Потапенка

Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм старшого викладача  кафедри дизайну Миколу Потапенка

Днями університетська спільнота поздоровляла старшого викладача кафедри дизайну, члена Спілки дизайнерів України та Національної спілки рекламістів Миколу Потапенка із його 65-річчям та п’ятою річницею науково-педагогічної діяльності в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

У 1985 році Микола Васильович закінчив Харківський художньо-промисловий інститут за напрямком «інтер'єр та обладнання», здобувши кваліфікацію «художник декоративного мистецтва». Кілька років працював за фахом на Запорізькому виробничо-рекламному комбінаті – спочатку художником творчої кваліфікації, потім – головним художником. Із 1989 по 1992 роки обіймав посади художника-конструктора Архітектурно-планувального бюро Головного управління архітектури і містобудування Запорізького міськвиконкому, а з часом – заступника начальника проєктно-будівельного відділу. У 1992-2017 роках він – головний художник м. Запоріжжя, завідувач сектору архітектурно-художнього оформлення міста Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради.

У 1992 році шановний ювіляр вступає до Національної спілки дизайнерів України, а з 1994 року він – член Національної спілки рекламістів України. Із вересня 2017 року Микола Потапенко розпочинає викладацьку діяльність на кафедрі акторської майстерності та дизайну Запорізького національного університету. Із 2020 року – обіймає посаду старшого викладача на кафедри. Водночас Микола Васильович здійснює плідну науково-дослідницьку роботу. Серед його публікацій – близько 20 науково-методичних робіт, тез науково-практичних конференцій і наукових статей, зокрема таких, як: «Становлення методики дизайн-освіти на початку ХХ століття в Німеччині. Баухауз», «Інтеграція графічного дизайну, психології та комп’ютерної графіки в сучасній дизайн-освіті», «Інформаційні технології в професійній підготовці студентів спеціалізації “Графічний дизайн”», «Neogeometric conceptualism in the art of portrait» («The European Journal of Arts», 2021) та інші.

Сьогодні Микола Васильович викладає студентам/студенткам-дизайнерам/дизайнеркам дисципліни спеціалізації: «Основи композиції», «Основи кольорознавства», «Проєктна графіка», «Шрифти і типографіка», «Основи ергономіки», «Пластична анатомія» та «Курсова робота з дисципліни “Проєктування”». Також він – керівник виробничої практики (переддипломної) та кваліфікаційних робіт бакалаврів. Шановний іменинник Викладач готує студентство до участі в різного рівня творчих конкурсах – міських, всеукраїнських і міжнародних. За результатами змагань його вихованці та вихованки неодноразово відзначені дипломами переможців. А ще, він – член журі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії науки України.

Шановний Миколо Васильовичу, колектив ЗНУ та факультету соціальної педагогіки та психології користуються цією чудовою нагодою не лише для того, щоб привітати Вас зі святом, але висловити Вам щиру вдячність за відповідальну й творчу роботу з підготовки висококваліфікованих фахівців і фахівчинь. Кожен рік Вашої діяльності на факультеті – це чергова певна віха становлення та розвитку дизайнерскої спеціальності в університеті, нові здобутки студентства, яке робить перші кроки на шляху до омріяного фаху під дбайливим керівництвом, при Вашій усебічній підтримці. Від усього серця бажаємо Вам подальших творчих успіхів й усіляких гараздів під мирним небом переможної України!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU