Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ долучилися до всеукраїнського онлайн-лекторію «Людське право на медіацію»

У ЗНУ долучилися до всеукраїнського онлайн-лекторію «Людське право на медіацію»

У ЗНУ долучилися до всеукраїнського онлайн-лекторію  «Людське право на медіацію»
29.11.2022 17:23 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет людське право медіація

Незламність УКРАЇНЦІВ продовжує підкорювати світ, тому не дивно, що відсутність електроенергії та інші обставини воєнного стану, не стали на заваді двадцять дев’ятого листопада 2022 року для вже традиційної зустрічі в рамках Всеукраїнського онлайн-лекторію молодого та активного покоління студентства правників ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) та їх більш досвідчених колег, викладацтва, задля обговорення найбільш важливих, ключових і нагальних правових проблем сьогодення та майбутнього України.

Тема, яка пропонувалася для обговорення «ЛЮДСЬКЕ ПРАВО НА МЕДІАЦІЮ» не лише інтригувала та викликала чимало запитань, а змушувала аудиторію, здобувачів/ок першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти галузі знань 08 Право спеціальності 081 Право різних правничих шкіл України, в тому числі і магістрів ОП «Медіація», професорсько-викладацького складу українських правничих шкіл, юристів-практиків, професійних громадських організацій застосовувати не тільки критичне, логічне і системне мислення, а й креативного.

Організаторами заходу виступили: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого; Запорізький національний університет; Кафедра публічного права та навчально-наукова лабораторія медіації, переговорів та арбітражу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Модерувала захід д.ю.н., проф., декан юридичного факультету Запорізького національного університету Тетяна Коломоєць. Порядок денний дозволив спікерам, Руслані Гаврилюк, д.ю.н., професору, завідувачу кафедри публічного права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Лідії Нестеренко, керівниці навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, занурити учасників/ць лекторію у світ медіації та поділитись з ними своїми ідеями та напрацюваннями. Зокрема, Руслана Гаврилюк проаналізувала людське право на медіацію крізь призму феномену людської гідності та здійснила порівняльний аналіз ціннісних матриць медіації та судочинства як конкурентних взаємодоповнюючих систем розвинутого соціуму, розкриваючи тему: «Медіація і судочинство – конкурентні взаємодоповнюючі системи». Лідія Нестеренко, запросила учасників лекторію більше детально пропрацювати ціннісні аспекти медіації, запропонувавши тему: «Медіація як цінність». Тому не дивно, що на завершення лекторію розгорілась справжня дискусія про перспективи медіації в Україні у найближчий час.

Окремо хочеться відзначити постійний діалог лекторів з аудиторією та використання різних онлайн платформ (Jamboard та Mentimeter) для публічності та опрацювання думок і позицій учасників/ць лекторію.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU