Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філологічний факультет консультує запорізьке учнівство щодо підготовки до НМТ-2023

Філологічний факультет консультує запорізьке учнівство щодо підготовки до НМТ-2023

Філологічний факультет консультує запорізьке учнівство щодо підготовки до НМТ-2023
30.11.2022 12:29 Все Головні новини Факультети Філологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування співпраця заклади загальної середньої освіти Національний мультипредметний

У межах профорієнтаційної роботи філологічного факультету та на запрошення директорки школи Оксани Гаркуші в.о. декана факультету Ірина Бондаренко та доцентка кафедри української літератури філологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Бакаленко завітали на «віртуальну гостину» до Запорізької гімназії № 93, де зустрілися з учнями й ученицями 11 класів.

 

Для випускників і випускниць шкіл актуальними наразі є питання успішного проходження державної підсумкової атестації й національного мультипредметного тесту, особливості вступу до закладів вищої освіти, вибору майбутньої професії, які й стали предметом обговорення в аудиторії. На початку зустрічі до присутніх звернулась в.о. декана факультету Ірина Бондаренко, підкресливши важливість свідомого вибору майбутньої спеціальності. Вона розповіла про переваги навчання на факультеті, практичну підготовку студентства, можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання, традиції та новації, можливості вивчати поглиблено іноземні мови, захоплююче та насичене подіями життя на факультеті.

Презентація Іриною Станіславівною освітніх програм факультету: «Середня освіта (Українська мова і література)»; «Філологія. Українська мова та література»; «Слов’янський переклад (польський) та міжкультурні комунікації» та «Прикладна лінгвістика» – підтвердила, що диплом філологічного факультету – це можливості професійної реалізації в Новій українській школі, системі вищої освіти, органах державної влади, у галузі ІТ-технологій, масмедіа, бізнесі та в креативних індустріях. Не менш актуальними для школярства були й питання підготовки до складання Національного мультипредметного тесту (НМТ) та особливостей вступної кампанії 2023 року. Міністерство освіти і науки України як альтернативу ЗНО розглядає проведення у 2023 році удосконаленого Національного мультипредметного тесту (НМТ). Тестові завдання укладуть відповідно до програм зовнішнього незалежного оцінювання результатів знань із відповідних предметів. НМТ міститиме обов’язковий (українська мова, математика, історія України, іноземна мова) та додатковий блоки (фізика, хімія чи біологія).
Доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко проактуалізувала джерела достовірної інформації про НМТ та вступну кампанію та надала поради щодо підготовки до написання тесту з української мови. Більше інформації – на сайті Українського центру оцінювання якості освіти: https://testportal.gov.ua/

- на сайті Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти:; https://dneprtest.dp.ua

- на сайті Запорізького національного університету: https://www.znu.edu.ua/

Ірина Бакаленко презентувала чат-бот «Абетка вступника філологічного факультету». Він допоможе швидко знайти корисну, необхідну й завжди актуальну інформацію: про освітні програми філологічного факультету ЗНУ, тобто про те, що вивчатимуть на освітніх програмах і про те, ким зможе працювати молодь; студентське життя; «мотиваційні листи» від випускників/ць факультету; лайфхаки підготовки до написання НМТ, і, звичайно ж, про вступну кампанію 2023 року. Більше інформації – у чат-боті:

abetkavstupnika2022_bot

Викладачки запросили старшокласників із 01 грудня 2022 року до 31 грудня 2022 року зареєструватись на безкоштовний пробний мультипредметний тест від Запорізького національного університету, що дасть можливість визначити свій рівень знань та краще підготуватись до НМТ за лінком:

https://docs.google.com/forms/d/1cSFbykvdA1ojnsJXGzzJ9tz9yy7MkyFhl6hDkjAQnvU/edit?ts=63807be7

Також анонсували й особливості проведення пробних тестів із предметів НМТ (українська мова, історія України, математика, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова, біологія, хімія, фізика) у дистанційному форматі через систему електронного забезпечення навчання Moodle ЗНУ упродовж лютого 2023 р. Вступники одержали відповіді на актуальні для них питання, отримали настанови щодо свідомого вибору майбутньої професії та поради щодо підготовки до Національного мультипредметного тесту.

Представниці філологічного факультету подякували директорці гімназії Оксані Гаркуші за організацію зустрічі зі старшокласниками й старшокласницями, а освітянам й освітянкам навчального закладу – за якісну й професійну підготовку випускників, серед яких є й студенти та студентки Запорізького національного університету. Вони звернулися з такими словами: «Запорізький національний очікує саме на вас, випускники 2023 року! Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ!».

 

Філологічний факультет

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини