Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ привітали із Всесвітнім днем волонтера усіх тих, хто допомагає

У ЗНУ привітали із Всесвітнім днем волонтера усіх тих, хто допомагає

05.12.2022 10:01 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет привітання ректора свято Всесвітній день волонтера

П’ятого грудня ректор ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Микола Фролова привітав із важливим святом – із Всесвітнім днем волонтера, всіх тих, хто став на обороні добрих справ сьогодні.

- Цей день – особливий для багатьох країн, адже саме сьогодні вітають усіх тих, хто не шкодує своїх сил і часу задля того, щоб змінити цей світ на краще, допомогти тим, хто цього найбільше потребує, тих, хто безкорисно дбає про сьогодення й майбутнє людства. Це – чудова нагода не лише привітати прекрасних, дуже мужніх і чуйних людей, але й висловити їм щиру подяку та запевнити в глибокій повазі, на яку вони заслуговують. Однак на сьогодні в Україні саме поняття «волонтерства» набуло особливого змісту від початку війни у 2014 році волонтери й волонтерки з усієї нашої країни роблять дуже багато для того, щоб підтримати воїнів і допомогти тим, хто постраждав від збройної агресії ворога. Ще помітніша їхня діяльність стала після ескалації військової агресії російської федерації 24 лютого 2022 року. Саме вони роблять усе, аби допомогти українській армії, а також у прямому сенсі рятувати життя тих, хто опинився в зоні бойових дій чи на тимчасово окупованій території.

Науково-педагогічний склад ЗНУ та студентство вишу мають чималий досвід участі у волонтерському русі. Тож цілком очікувано, що вони з перших днів війни виявили свою мужність, незламність і чітку громадську позицію. Уже в лютому на базі університету розпочав свою діяльність Волонтерський центр. Його представники й представниці почали опікуватись потребами не лише воїнів ЗСУ й представників тероборони Запорізького краю, а й допомагати гуманітарними товарами тим, хто опинився на тимчасово окупованій території, тим, хто змушений був залишити свої домівки, втікаючи від війни і рятуючи своє життя та своїх близьких, тим, хто належить до вразливих соціальних категорій. На рахунку волонтерського руху вишу – кілька вдалих масштабних зборів на техніку та спорядження для українських воїнів. Волонтери й волонтерки ЗНУ також підтримують військовослужбовців необхідними речами та продуктами. Не залишаються поза їхньою увагою й потреби внутрішньо переміщених осіб, зокрема тих, хто на сьогодні мешкає в гуртожитках університету. Також у ЗНУ дбають про організацію дозвілля дітей із родин ВПО, беруть активну участь в організації благодійних ярмарків і культурно-масових подій, під час яких відбуваються збори коштів на актуальні потреби армії. Вони не шкодують свого часу й зусиль, поєднуючи плідну діяльність на благо всієї країни з успішним навчанням та роботою.
Сьогодні, цього святкового дня, вітаю кожного й кожну представницю волонтерського руху ЗНУ, запевняю у всебічній підтримці ректорату ваших важливих ініціатив, дякую за вашу невтомність, консолідованість зусиль, прагнення спільними діями наближати Перемогу українського народу. І від усього серця бажаю якнайшвидшої перемоги України, її мирного та квітучого майбуття.

ректор ЗНУ Микола Фролов

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU