Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філологічний факультет розповів запорізькому учнівству про філософію Григорія Сковороди

08.12.2022 09:33 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування заклади загальної середньої освіти 300-річчя Григорія Сковороди

На філологічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває марафон із профорієнтації. 7 грудня викладачі кафедри української літератури вирішили застосувати концептуальний підхід у пропаганді цінностей філологічного фаху й залучили до роботи досвід трьохсотлітньої мудрості цьогорічного ювіляра Григорія Савовича Сковороди, який одним із перших в історії української культури намагався окреслити шлях людини до щастя у різних сферах життя. Концепт «сродна праця» став своєрідним девізом зустрічі з викладацьким складом і учнями та ученицями 10–11 класів Запорізького ліцею № 105 Запорізької міської ради.

Учасники профорієнтаційного дійства намагалися розібратися в особливостях діяльності філолога, перекладача, вчителя за допомогою доценток Наталії Горбач, Юлії Курилової й Валентини Ніколаєнко. Викладачки акцентували увагу на тому, що провідник їхньої подорожі меандрами професії сам мав неабиякий досвід викладання риторики, поетики – причому нестандартний, блискучий, той, що виходить за вузькі межі схоластичного навчання і розширює обрії пізнання істини у декількох вимірах. Мати сміливість – зазирнути всередину себе, пізнати свою природу й можливості! – це предковічна мудрість Сковороди, якою наснажується не одне покоління учнів і спудеїв. Справжнє щастя – у згоді: своїх прагнень, мрій, навичок і бажання реалізувати їх на користь іншим. Кожен із нас може мати декілька ідентичностей, які гармонійно сполучаються, – і цей синергійний контрапункт особистості є передумовою досягнення щастя, яке не залежить від того, ким ти є і що ти маєш.

Учасники зустрічі успішно впоралися із завданнями квесту – простежили ментальні топоси й географічні локуси Мандрівника, якого не зміг спіймати у свої матеріальні тенета світ. Учитель – завжди Філософ, який чітко бачить системні зв’язки й допомагає учневі вибудувати власну траєкторію успіху. Філолог-дослідник – завжди Візіонер, перед очима якого розгортається уявна модель Всесвіту. Перекладач – Зв’язківець, який завжди допоможе подолати перешкоди порозуміння. Ці ролі визначають аксіологічний потенціал філологічного фаху, який допоміг висвітлити Філософ, Педагог і Письменник Григорій Савович Сковорода, ідеї й символічний світ якого вічні, скільки стоятиме світ!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: