Славетні запоріжці
| А | Б | В | Г | Ґ | Д | Е | Є | Ж | З | І | К | Л | М | Н | О | П | Р | С | Т | У | Ф | Х | Ц | Ч | Ш | Щ | Ю | Я |

ТАРАН Володимир Олександрович

Славетні запоріжці / Всi персоналії / ТАРАН Володимир Олександрович

(03.08.1948, м. Перм, РРФСР) – доктор філософських наук (2001), професор. У 1972 закінчив Петрозаводську філію Ленінградської державної консерваторії зі спеціальності «Виконавець, викладач, концертмейстер», 2004 – Запорізький юридичний інститут МВС України зі спеціальності «Правознавство». З 1972 – викладач музичного училища м. Воркута; викладач Запорізького музичного училища. 1977–1985 – викладач кафедри теорії та історії музики Запорізького державного педагогічного ін-ту. З 1985 – старший викладач кафедри філософії, 1991 – доцент кафедри філософії та соціології Запорізького державного ун-ту. З 1994 – начальник кафедри соціально-економічних дисциплін Запорізького юридичного ін-ту МВС України. З 2006 – перший заступник начальника Запорізького юридичного інституту Дніпропетровського державного ун-ту внутрішніх справ з навчальної та методичної роботи. Автор понад 90 наукових праць, монографії «Ідеологія перехідного суспільства (соціально-філософський аналіз ідеологічного процесу в пострадянській Україні)» (2000); співавтор колективної монографії «Культурно-історичні особливості запорізького регіону як фактор формування світоглядно-професійних орієнтацій майбутніх правоохоронців» (2007), «Словника культурологічних термінів з курсу «Українська та зарубіжна культура» (2008). Нагороджений медалями.

Літ.: Запорізький національний університет: історія і сучасність (1930–2005). Ювілейна книга. – Запоріжжя, 2006. – С.234-235.

Н.Г. Максимчук