Славетні запоріжці
| А | Б | В | Г | Ґ | Д | Е | Є | Ж | З | І | К | Л | М | Н | О | П | Р | С | Т | У | Ф | Х | Ц | Ч | Ш | Щ | Ю | Я |

ЦІПКО Семен Іванович

Славетні запоріжці / Всi персоналії / ЦІПКО Семен Іванович

(13.02.1927, с. Магдалинівка Магдалинівського р-ну Дніпропетровської обл.) – Герой Соціалістичної Праці (1958). У 1949 закінчив Дніпродзержинський металургійний технікум фахівцем з виробництва чавуну, 1962 – заочно факультет доменного виробництва Дніпропетровського металургійного ін-ту. 1943 – монтажник-висотник тресту «Південдомнаремонт» на відновленні металургійного заводу ім. Дзержинського, м. Дніпродзержинськ. 1949 – помічник майстра доменного цеху заводу «Запоріжсталь». Працював майже на всіх ділянках цеху. Був оператором, диспетчером, підмінював майстра на печі № 2, майстром на домнах № 3, №5. Неодноразово виходив переможцем серед доменників України. Став першим Героєм Соціалістичної Праці серед доменників заводу. Передавав свої знання і досвід учням, фахівцям з Польщі, Чехословаччини, Індії, Фінляндії, які проходили практику на комбінаті «Запоріжсталь». На пенсії спочатку працював у заводській лабораторії, а потім наставником у професійно-технічному училищі № 35, м. Запоріжжя.