Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ тривають Шевченківські дні

У ЗНУ тривають Шевченківські дні

11.03.2009 14:36 Філологічний факультет

У Запорізькому національному університеті розпочалися Шевченкові дні, що, за традицією, триматимуть до кінця березня. Представники філологічного факультету підготували низку заходів, у яких можуть взяти участь усі, хто бажає долучитися до вшанування пам'яті великого Кобзаря.

Цього року в усьому світі відзначають 195-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка. Його творча спадщина є здобутком не лише українського народу, але й усього людства, значення ж його патріотизму для розбудови української державності важко переоцінити. Це твердження стало провідною думкою урочистого мітингу, що відбувся 10 березня біля погруддя Кобзаря. Із теплими словами, присвяченими сучасному осмисленню постаті великого митця, перед студентами виступили декан філологічного факультету доцент Тамара Хом’як та завідувач кафедри загального і слов’янського мовознавства професор Віктор Чабаненко.
На запрошення ведучих заходу – студенток філологічного факультету Дарії Величко та Ксенії Шевякової – у виконанні представників факультету пролунали найвідоміші поезії Тараса Шевченка, що не втратили актуальності й сьогодні.
Урочисте покладання квітів до пам’ятника Шевченка у першому корпусі та до погруддя Кобзаря цього року доручили студенткам Марині Мірошниченко, Анастасії Сірій та Людмилі й Катерині Самуляк.
До проведення Шевченківських днів приєдналося і Наукове студентське товариство. Його голова Світлана Сириця виступила ініціатором проведення засідання круглого столу на тему «Шевченківський міф в Україні», на який завітало багато викладачів та студентів філологічного факукльтету. Крім студентів філологічного факультету Світлани Ливадної, Ольги Іслямової, Надії Білої, Яни Малікової, Аліни Янчук, Ксенії Шевякової та Анастасії Ніц, а також студентки факультету журналістики Марії Капчинської перед його учасниками виступила відомий шевченкознавець доцент кафедри української літератури Валентина Кравченко. Під час заходу його учасники намагалися не деміфілогізувати постать генія, а зробити ї більш живою, побачити в ньому живу людину, нашого сучасника. Цікавим доповненням до розмови стало використання у якості аргументів уривків із фільмів кіностудії імені Довженка, присвячених життю і творчості Тараса Шевченка. Це дало змогу залучити до дискусії і митців, врахувати їхні точки зору на знакову історичну постать.

Таміла ТАРАСЕНКО