Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили проблему бездомних тварин

У ЗНУ обговорили проблему бездомних тварин

30.03.2009 14:26 Біологічний факультет Круглий стіл

27 березня обговорили питання гуманного ставлення до тварин. Приводом став круглий стіл на тему: «Проблеми безпритульних тварин в урбанізованому світі». Організатором заходу стало наукове студентське товариство біологічного факультету.

Головними гостями засідання були декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, відповідальна за сайт бази безпритульних тварин "Шукаю будинок" Світлана Райченко та Наталія Ігнатюк, що займається проблемами безпритульних тварин.
Доповіді готували студенти з трьох факультетів, які взяли активну участь в обговоренні заявленої проблеми. Так, студентка Ганна Ткач з факультету СПП та Ангеліна Черемис з біологічного факультету у своїх доповідях з питання анімотерапії висвітлили чимало цікавих фактів та думок з приводу лікування тваринами. Стало відомим, що перше місце у лікуванні тваринами посідають дельфіни, які допомагають у боротьбі навіть з такими хворобами як ДЦП, логоневроз, аутизм та психологічними травмами. Однак, на жаль, у Запоріжжі дельфінотерапію не практикують, а лікувавання у Європі та Америці коштує від 2 до 6 тисяч американських доларів за 5-денний курс. Набагато дешевшим та зручнішим способом є кінотерапія (лікування за допомогою собак), яке здатне побороти серцево-судинні захворювання, стреси, брак спілкування, депресію та багато інших захворювань.
- Ефективність кінотерапії я пізнала на власному досвіді,- розповідає Людмила Омельянчик. - Коли в мене було запалення ноги, моя собака лягала мені на хворе місце, прогріваючи його своїм теплом. З кожним днем біль зменшувався.
Але вагома користь від тварин, не заважає людям часто жорстоко та аморально поводяться з ними. Найактуальнішою проблемою на даному етапі є безпритульні собаки, які найчастіше страждають від негативного ставлення людини.
- Собака допомагає пізнати самого себе. Ставлення до тварин - це дзеркало відношення до людей. Якщо людина жорстоко ставиться до четвероногих друзів, у неї є явні порушення психіки, - стверджує Ганна Ткач. Існують 2 методи захисту від безпритульних собак - відстріл та стерилізація. На жаль, останнім методом в Запоріжжі не користуються, а відстріл на вулицях нашого міста порушує права тварин та людей. За словами Наталії Ігнатюк та Світлани Райченко, на відстріл йде дуже багато бюджетних коштів, але це не допомагає, а лише збільшує кількість безпритульних тварин. Набагато ефективніше було би розробити програму біостерилізації та припинити відстріл, а також відмінити протокол № 16 засідання постійної міської комісії з питань техногено-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 24.11.2006, який не відповідає Закону України " Про захист тварин від жорстокого ставлення".
- Коли ми відвідували круглий стіл в Одесі, мені стало дуже неприємно через ситуацію в нашому місті, адже в Одесі вже давно проводять стерилізацію тварин та вважають відстріл безкультурністю і середньовіччям. Пан Зьерен Хербст, член міської ради міста Магдебург і пан Фішер, куратор Одеського БУ «Притулок для бездомних тварин» запропонували свою допомогу у здійсненні стерилізації, але поки все залишається незмінним, - зазначила Наталія Ігнатюк.
Доречним став виступ на тему правового аспекту захисту безпритульних тварин студентки юридичного факультету Цогік Мазманян. Зачитавши декілька законів, студентка зробила висновок, що хоча вони і існують, ними все одно не користуються.
Зацікавила присутніх і доповідь Вероніки Сарської, студентки факультету СПП, яка наголосила на тому, що 78% укусів доводяться від домашніх тварин і лише 2% - від безпритульних. В більшості випадків небезпечними є бійцівські собаки, завдяки їхньому походженню. Стерилізація допомагає позбавити від агресії навіть найагресивнішу собаку, тому її роблять і домашнім тваринам. Світлана Райченко, порадувала тим фактом, що людей небайдужих до цієї проблеми стало більше, завдяки інформуванню через ЗМІ.
Своїми думками з приводу круглого столу ділиться організатор заходу, голова НСТ біологічного факультету Сергій Янько:
- Від цього заходу в мене залишились найкращі враження. Вийшов цікавий діалог, який не залишив жодного байдужого. Але не тішить той факт, що проблема була і залишається на місці. Адже в документах зазначено одне, а на практиці відбувається зовсім інше.
Якщо ви не байдужі до безпритульних тварин та бажаєте допомогти їхнім захисникам, завітайте на сайт www.animals.zp.ua

Студентка 1-го курсу факультету журналістики
Карина Тімко