Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Розвиток Запорізького краю з точки зору філологів та істориків

Розвиток Запорізького краю з точки зору філологів та істориків

17.04.2009 12:06 конференція Філологічний факультет Історичний факультет

На філологічному факультеті провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Запорізький край: літературно-мистецький та історико-культурний дискурс». Цікавою особливістю цього заходу, приуроченого до 70-річчя області, стало те, що крім філологів участь у ньому взяли представники історичного факультету ЗНУ.

Уже на пленарному засіданні оргкомітет вирішив розкрити перед учасниками усю багатогранність обраної ними для дослідження теми. Їх увазі запропонували кілька дуже різнопланових, але водночас гармонійно поєднуваних між собою доповідей.
Відразу після вітання проректора з наукової роботи Олександра Мордвінова слово взяв завідувач кафедри теорії літератури та журналістики Віталій Шевченко. Розповідаючи про особливості художнього моделювання образу Запоріжжя в прозових і поетичних жанрах, Віталій Федорович наводив ілюстративний матеріал як із давніх, так і з сучасних літературних джерел. Здобувач кафедри української літератури, заслужений діяч культури України, співак і композитор Анатолій Сердюк у своїй доповіді звернувся до історії та особливостей регіонального вияву української пісні в Запорізькому краї у 1990-2000 роках. Учасників засідання зацікавили розповіді митця про його співпрацю із запорізькими поетами, наведені як ілюстративний матеріал до тез доповіді. Схвалення аудиторії викликало і виконання співаком уривку відомої пісні на слова Петра Ребра «Ранок у місті».
Доповідь доктора історичних наук, професора Галини Турченко «Запорізький край в добу Центральної Ради» ще раз підкреслила справедливість твердження про те, що історія літератури нерозривно пов’язана з історією певної доби, якою керувалися організатори під час розробки концепції заходу. Завідувач кафедри українознавства Ольга Стадніченко розглянула місце літературного Запоріжжя у контексті українського літературного процесу. Вдалим доповненням до цієї наукової розвідки стала презентація альманаху «Обрус», здійснена головою Запорізького літоб’єднання Анною Лупинос. Вона відзначила, що до книги, примірники якої надійдуть до всіх бібліотек області, увійшли твори як відомих письменників нашого краю, так і початківців.
Наступним етапом наукової роботи та спілкування учасників заходу стала робота секційних засідань, на яких розглядалася художнє моделювання образу Запоріжжя в літературі та мистецтві; літературне краєзнавство і його стан та перспективи. Також під час секційної роботи йшлося про історію Запорізького краю в сучасному дискурсі та про Запоріжжя в соціокультурному вимірі. Під час доповідей неодноразово лунали посилання на літературні джерела, присвячені історії та культурі Запоріжжя, у тому числі й на праці наших викладачів. Тож гарним ілюстративних матеріалом до наукових розвідок стала тематична виставка, підготовлена колективом наукової бібліотеки ЗНУ.

Таміла ТАРАСЕНКО

Схожі новини