Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ беруть участь у створенні нових законів

Студенти ЗНУ беруть участь у створенні нових законів

28.04.2009 16:36 Юридичний факультет

Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти вирішив зібрати разом найактивніших представників студентського самоврядування з усієї країни. У Запорізькому національному університеті іменні запрошення на зустріч отримали студенти юридичного факультету Микола Мартинов та Роман Моісейченко. Метою заходу стало колективне обговорення внесення змін та доповнень до деяких законів України, що регламентують вищу освіту та, зокрема, студентське самоврядування.

Спершу представники комітету хотіли зібрати студентів із більшості вітчизняних ВНЗ. Та за ініціативи народного депутата України Лесі Оробець, вирішили зробити ставку не на кількість присутніх, а на якість. Іменні запрошення отримали найактивніші студентські лідери з Києва, Львова, Харкова, Одеси та Запоріжжя.
Найбільше уваги під час цього засідання Комітету приділили обговоренню внесенню змін до статті 64 Закону України «Про вищу освіту» (щодо надання студенту відстрочки у внесенні плати за навчання терміном до 1 року). Після прийняття позитивної резолюції членами комітету Микола Мартинов отримав пропозицію виступити у майбутньому на засіданні Верховної Ради співдоповідачем (разом із представницею комітету Лесею Оробець) щодо законопроекту «Про внесення змін та доповнень до закону України «Про вищу освіту».
Також студенти взяли участь в обговоренні Проекту Закону України «Про захист студентів в умовах кризи», у якому йдеться про заборону підвищувати плату за навчання більше від коефіцієнту інфляції. Також на засіданні мова йшла про внесення змін до Закону України «Про студентське самоврядування». Зокрема, студенти запропонували внести деякі зміни щодо розширення повноважень органів студсамоврядування та забезпечення їм всебічної підтримки з боку керівництва вітчизняних ВНЗ.

Таміла Тарасенко