Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вчені ЗНУ досліджують власний науковий потенціал

Вчені ЗНУ досліджують власний науковий потенціал

13.05.2009 13:48 наукова конференція день науки

У ЗНУ стартувала всеуніверситетська наукова конференція «Науковий потенціал Запорізького національного університету та шляхи його розвитку». Проведення цього, вже традиційного для нашого вишу, заходу приурочено до Дня науки. Водночас, це – гарна нагода для всіх факультетів продемонструвати свої досягнення у науковій сфері за навчальний рік.

Ще перед початком конференції усі охочі мали змогу ознайомитися зі здобутками представників усіх факультетів. Колектив наукової бібліотеки ЗНУ організував тематичну виставку. До експозиції увійшли монографії та навчальні посібники наших викладачів, серед них ті, що мають гриф МОН, останні випуски наукових вісників нашого університету, бібліотечні показники та бази даних.
Розпочалося пленарне засідання поздоровленням усіх присутніх із їхнім професійним святом - у суботу в Україні офіційно відзначають День науки. У зв’язку з реформуванням вітчизняної вищої освіти наукова складова діяльності ВНЗ набуває усе більшого значення. До того ж, ця конференція за часом збігається з Всеукраїнським фестивалем науки – загальнодержавним заходом, що цього року вперше проходить у такому форматі.
Ректор ЗНУ, професор Сергій Тимченко відзначив, що на сьогодні університет має достойні наукові показники. З року в рік збільшується кількість захищених кандидатських та докторських дисертацій, публікуються монографії, та наукові праці. Останнім часом, після створення Наукового студентського товариства ЗНУ, активізувалася діяльність молодих науковців.
При цьому Сергій Михайлович згадав і про деякі проблеми. Зокрема, по ті з них, що спричинені недостатнім державним фінансуванням наукових програм. При цьому у гіршому становищі перебувають точні та природничі науки. Адже, незважаючи на потужні теоретичні напрацювання, у нашому регіоні бракує обладнання для проведення деяких експериментів. Тож розвиток цих галузей знань належить до пріоритетних напрямів наукової діяльності. Та, за словами Сергія Тимченка, головним досягненням нашого університету є те, що серед студентської молоді зріс інтерес до заняття наукою, серед студентів ЗНУ наукова діяльність вважається престижною.
Доповіді, що пролунали під час пленарного засідання, відрізнялися великою тематичною різноманітністю. Так, декан факультету журналістики професор Володимир Манакін, звернувся до незвичного ракурсу вивчення мови. Володимир Миколайович розглядав її як енергетичний феномен. Професор кафедри економічної теорії і підприємництва Анатолій Дергаль розкрив перед аудиторією трансформаційні особливості сучасної інфляції та окреслив шляхи її подолання. У доповіді завідувача кафедри теорії та практики перекладу професора Юрія Зацного йшлося про глобалізацію та англійську мову.
Секційні засідання тривають за 12 напрямами. Зокрема, це – філологічні та історичні науки, журналістика, праці представників фізичної та математичної науки були об’єднані в одну секцію. Окремі секції присвячені дослідженню економічних, біологічних, юридичних наук. Свої секції мають представники соціальної педагогіки та психології, менеджменту, фізичного виховання та соціологічних наук. Окреме секційне засідання провели представники міжфакультетських кафедр.
Підведення підсумків роботи загально університетської конференції відбудеться 15 травня під час розширеного засідання науково-технічної ради ЗНУ. Тоді ж відзначать найактивніших учасників заходу.

Таміла ТАРАСЕНКО

Схожі новини