Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ стали учасниками Всеукраїнської правничої школи

Студенти ЗНУ стали учасниками Всеукраїнської правничої школи

22.05.2009 13:35 Юридичний факультет

Студенти юридичного факультету Запорізького національного – другокурсник Віталій Харьков та першокурсниця Ксенія М’яснявкіна - взяли участь в роботі Всеукраїнської правничої школи із прав людини.

Організаторами заходу, який зібрав студентів зі всіх регіонів України, стали Харківський осередок Ліги студентів Асоціації правників України та Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого. Протягом двох днів на учасників заходу чекало сім сесій, присвячених різноманітним аспектам механізмів регулювання прав людини в західних країнах та у вітчизняному праві. Особливо студентам запам’яталися лекції помічника міністра внутрішніх справ відділу регіонального контролю управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ у Харківській області Юрія Чумака. Порівнюючи роботу правозахисних спілок в різних регіонах України, Юрій Володимирович відзначив, що перспективи розвитку цього державного інституту у наборі на роботу кваліфікованих молодих правників, ладних взятися за напівволонтерську службу, що фінансується на кошти іноземних грантів та благодійні пожертви.
Також до програми заходу увійшли розмови студентів із викладачами, дискусії та круглі столи. Приділили організатори увагу й практикуму та тренінгам, під час яких перевірили, наскільки майбутні юристи засвоїли інформацію про переваги та недоліки вітчизняного законодавства, присвяченого правам людини.
Віталій Харьков, розповідаючи по свої враження від участі в роботі правничої школи, наголосив на можливості застосування отриманої інформації під час публічних диспутів та лекцій. Та важливість подібних заходів ще у тому, що деякі слухачі виявили бажання спробувати себе у якості службовців регіональних правозахисних спілок, які слідкують за дотриманням прав людини з боку представників виконавчої влади.

Таміла Тарасенко