Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Микола Томенко завітав до ЗНУ з лекцією про Миколу Гоголя

Микола Томенко завітав до ЗНУ з лекцією про Миколу Гоголя

26.05.2009 13:49 Візит визначних людей

До Запорізького національного університету завітали заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко та наш земляк, народний депутат України Валерій Крайній. Під час зустрічі зі студентами відомі політики виступили перед аудиторією із трохи несподіваного ракурсу.

Справа в тому, що свого часу Микола Томенко присвятив себе викладацькій діяльності, тож і зараз у вільний від напруженої роботи в парламенті час продовжує займатися науковою діяльністю. Головною метою його візиту стала презентація книги, написаної до 200-ліття видатного письменника - «Український романтик Микола Гоголь». Микола Володимирович у своїй праці намагався розвіяти деякі стереотипи, пов’язані із ім’ям Гоголя та відкрити перед читачами невідомі раніше сторінки творчої біографії митця. Так, один розділ книги, до якого під час лекції звернувся доповідач, це «Микола Гоголь як історик України».
Також Микола Томенко розповів по інші соціальні проекти, автором яких він є. Зокрема, про випуск диску «Класики української літератури: живі голоси», на якому зібрані записи українських поетів, що читають власні твори. Завдяки копіткій праці ентузіастів вчителі тепер матимуть змогу використовувати під час уроків записи голосів Марка Кропивницького, Олеся Гончара, Павла Тичини, Василя Симоненка та інших класиків.
Крім того, гість закликав усіх присутніх брати участь у всесвітньому голосуванні, яке визначає сім природних чудес світу. Адже серед претендентів – унікальний для Європи степовий вітчизняний заповідник Асканія Нова. Взагалі, за словами самого Миколи Володимировича, він взяв на себе місію висвітлювати красиву, унікальну й героїчну історію нашого народу. Адже здебільшого звертають увагу на її трагічні сторінки. На думку ж Миколи Томенка, саме звернення до позитиву формує сильну націю.
Таку мету переслідує ще одна його книга, що вже готується до третього перевидання, «Теорія українського кохання», де йдеться про багатий духовний світ українців та, зокрема, по принципову різницю між коханням та любов’ю. Примірники книг та дисків політик подарував Науковій бібліотеці ЗНУ та філологічному факультету.

Таміла Тарасенко