Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ урочисто відкрили реконструйовану Світлицю

У ЗНУ урочисто відкрили реконструйовану Світлицю

10.06.2009 14:20 Філологічний факультет інтер’єр

На філологічному факультеті ЗНУ завершилася реконструкція світлиці, яка тримала майже рік. На урочисте відкриття завітали представники ректорату, викладачі факультету, його відомі випускники та представники ЗМІ.

Дійство розпочалося урочистим освяченням приміщення, ошатно прикрашеного рушниками та предметами українського побуту. При цьому священик Української православної церкви Київського патріархату передав усім присутнім благословення від Архієпископа Запорізького і Мелітопольського владики Григорія. Він також висловив сподівання, що навчання в цьому приміщенні, розповідь по культуру та історію рідного краю просвітлятимуть молодь та скеровуватимуть її на добру путь.
Від імені ректора університету професора Сергія Тимченка до усіх присутніх із привітанням звернувся перший проректор ЗНУ доцент Олександр Бондар. Він відзначив копітку роботу усіх, хто брав участь у створенні цієї кімнати. Особливо подякував усім викладачам філологічного факультету та окремо - завідувачу кафедри українознавства, доценту Ользі Стадніченко, яка стала ідейним натхненником проекту.
А оскільки Ольга Олександрівна нещодавно відсвяткувала свій день народження то поздоровлення із вдалим завершенням важливої справи, так і з особистим святом. До привітань проректорів ЗНУ Олександра Бондаря та Федора Турченка приєдналися й почесні гості свята. Так, відомий письменник, випускник філологічного факультету Петро Ребро подарував світлиці унікальне видання «Кобзаря», приурочене до 150-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Крім того, Петро Павлович зачитав присутнім власний вірш, приурочений до відкриття світлиці і висловив сподівання, що вона у майбутньому стане осередком духовності Запорізького краю. Не забув він і про іменинницю: Ользі Олександрівні урочисто вручили факсимільне видання «Кобзаря» та посвідчення «Веселої Січі». Петро Ребро – отаман цієї, вже міжнародної, організації, повідомив присутніх, що їхньому новому члену присвоєне козацьке прізвисько «Княгиня», адже нещодавно Ольга Стадніченко була нагороджена Орденом княгині Ольги 3 ступеню. А відомий композитор та співак, здобувач філологічного факультету Анатолій Сердюк подарував Ользі Олександрівні та усім присутнім пісню «Мій краю рідний» на слова Григорія Лютого. Слід відзначити, що ця пісня увійшла до нового однойменного диску співака, приуроченого до 70-річчя Запорізької області.

Таміла Тарасенко