Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філологічний факультет відзначив 100-річний ювілей творчості Богдана-Ігора Антонича

15.10.2009 14:25 Філологічний факультет Річниця

На філологічному факультеті 14 жовтня відбувся науково-художній захід, привячений 100-річному ювілею життя і творчості українського поета, прозаїка, перекладача, літературознавця Богдана-Ігора Антонича, який прожив 28 неповних років.

Відкрила захід декан філологічного факультету Тамара Володимирівна Хом’як, яка змалювала постать митця, його життєвий і творчий шлях. Також вона проаналізувала погляди науковців і літературознавців на творчу спадщину Б.-І. Антонича. Відзначила Тамара Володимирівна і наукові дослідження, присвячені вивченню творчості Антонича, зокрема, це дисертації Ю.Андруховича, О.Ковальової, Н. Варич. Про значення творчості поета для української літератури минулого сторіччя свідчить літературна премія ім. Б.-І.Антонича, заснована 1994 року.
Студенти 3 курсу філологічного факультету унаочнили різні періоди життя і творчості митця, особливості його характеру та поглядів, зачитавши уривки з поезій Антонича і наукові доповіді на теми: «Художньо-філософська концепція людини у поезіях Б.-І.Антонича», «Особливості імпресіонізму у збірці «Три персні» та «Архетипи природи в поезії Антонича».
Ректор ЗНУ Сергій Тимченко теж долучився до цього заходу і висловив своє розуміння творчої спадщини поета. Зокрема, він наголосив на таких аспектах, як ідея єдності України та глибоке розуміння долі молодої людини. Сергій Михайлович подякував філологічному факультету за проведення роботи з патріотичного виховання молоді. Він підтримав ініціативу кафедри українознавства щодо створення «Української світлиці» і подарував факультету для поповнення колекції ікони Пресвятої Богородиці, Христа Спасителя та Миколая Чудотворця. Подарунком для факультету стало виділення 20 тисяч гривень для придбання факультетом необхідної літератури. У відповідь факультет подарував ректору двотомник А.Тарасенка.

Олена Переверзєва