Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Бразильське бойове мистецтво підкорює Запоріжжя

Бразильське бойове мистецтво підкорює Запоріжжя

19.10.2009 14:45 Спорт

На сьогодні в Україні все популярнішими стають іноземні бойові мистецтва. Але якщо навіть далекі від спорту люди чули про карате, дзюдо та інші східні єдиноборства, то бразильське бойове мистецтво капоейра залишається для нас екзотикою. Навіть ще точаться суперечки щодо назви: як правильно казати «капоейра» чи «капуейра»? Тим приємніше, що Запорізький національний університет став співорганізатором першого в Запоріжжі фестивалю капоейра.

Саме завдяки Управлінню у справах сім’ї та молоді Запорізької міської ради та центру виховної та культурно-масової роботи ЗНУ запоріжці змогли помилуватися виступами найкращих виконавців капоейри із Луцька, Краматорська, Дніпропетровська. Крім того, у виступах взяли участь спеціально запрошені майстри з Бразилії. До речі, дехто відносить це явище до екзотичного танцю і теж має рацію. Бо, як розповіли учасники виступів глядачам, капоейра зародилася в Бразилії саме як танок рабів, що увібрав у себе елементи африканської та індійської магії. Після скасування рабства наприкінці ХІХ сторіччя його елементи почали використовувати саме як бойові прийоми, у тому числі, і вуличних банд. А з початку ХХ століття почалося формування сучасного виду капоейра: бразильського бойового мистецтва, що поєднує акробатику, гру і супроводжується бразильською національною музикою. Завдяки видовищності поєдинків та чіткій регламентації усієї атрибутики, виступи учасників цього бойового мистецтва перетворюються на справжнісінькі театральні вистави. Це підтвердила і реакція гостей фестивалю, які були захоплені від побаченого.
Крім того, на присутніх чекала і невеличка концертна програма, у якій взяли участь представники вокальної студії «Юність» під керівництвом директора фестивалю «Зорепад» Володимира Артемьєва. У тому числі – минулорічна випускниця нашого ВНЗ Ольга Савченко та наша студентка Анна Носенко. Святковому настрою у залі сприяли і ведучі концерту, теж представники ЗНУ Артур Кардаш та Інна Деревинська.

Таміла Тарасенко