Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запоріжжі розпочались п’яті «Граківські читання»

У Запоріжжі розпочались п’яті «Граківські читання»

21.10.2009 16:33 Історія наукова конференція міжнародна конференція

21 жовтня у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї розпочалась робота міжнародної конференції «Проблеми скифо-сарматської археології Північного Причерномор’я», присвячена 110-річчу від дня народження Бориса Миколайовича Гракова.

Істрія «граківських» читань розпочалась у 1989 році, коли було проведено першу конференцію. З того часу захід періодично проходить в Запоріжжі раз на 5 років.
Організаторами заходу виступили Запорізький національний університет, Запорізький обласний краєзнавчий музей, Управління культури Запорізької облдержадміністрації, обласне товариство охорони пам’яток історії та культури. В роботі конференції взяли участь фахівці з 14 міст України, Росії, Молдови, Румунії, Болгарії, Придністровської Молдавської Республіки, представники наукових та громадських організацій Запоріжжя.
Серед присутніх на пленарному засіданні були директор Запорізького обласного краєзнавчого музею, професор Георгій Шаповалов, доцент кафедри історії України ЗНУ Геннадій Тощєв, професор історичного факультету Дніпропетровського національного університету Ірина Ковалева, науковий співробітник Запорізького обласного краєзнавчого музею, ініціатор «граківских читань» Зоя Попандопуло.
Читання триватимуть до 24 жовтня. В докладах та повідомленнях, виголошених під час конференції, буде оприлюднено матеріали найсучасніших розкопок, інтерпретовано відомі пам’ятки, винесено на обговорення нові гіпотези.
Під час конференції для учасників заплановано екскурсії на «Кам’яну Могилу», на острів Хортиця, до музею зброї.

Катерина Гопенко