Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Стартувало свято рідної мови у ЗНУ

Стартувало свято рідної мови у ЗНУ

29.10.2009 17:51 Свято Філологічний факультет

Проведення низки цікавих заходів на відзначення Дня української мови та письменності стало своєрідною візиткою філологічного факультету Запорізького національного університету. Цій традиції вже більше ніж півтора десятків років. А започаткував її професор кафедри української мови Петро Білоусенко.

Цього року викладачі та студенти факультету підготували численні різнопланові заходи. Це не лише концертні програми, але й цікаві конкурси на визначення кращих знавців рідної мови, круглі столи та конференції тощо. Планується, що у них братимуть участь не лише майбутні філологи, але й студенти інших факультетів. Завершиться ж святкування 12 листопада, коли будуть відзначені найактивніші учасники заходів.
Цього року свято розпочалося науковою студентською конференцією «Обранці науки як долі», координатором якої виступила доцент кафедри української мови Світлана Сабліна. Магістри філологічного факультету підготували доповіді про життєвий шлях і наукові пошуки таких видатних вітчизняних мовознавців, як Семен Смаль-Стоцький, Євген Тимошенко, Агатангел Кримський, Олена Курило, Іван Огієнко (митрополит Іларіон) та інші. Крім відзначення їх визначних заслуг не лише для лінгвістики, але й для пробудження національної свідомості українців, у кожній розповіді йшлося про утиски від влади, які зазнали ці вчені. Більшість із них або ж загинули у таборах і на засланні, або змушені були емігрувати за кордон. Впродовж десятиріч сама згадка про їхні імена була заборонена. І навіть зараз відомості про декого із них неповні та уривчасті. Тож молоді науковці проробили неабияку роботу, аби відтворити цілісну картину доль цих вчених.
Саме тому, виступаючи із привітальним словом на заході, перший проректор ЗНУ Олександр Бондар відзначив, що наш університет готує не лише гарних фахівців, але й патріотичних ініціативних громадян своєї держави. І міцні знання вкупі із чіткою громадською позицією повинні у майбутньому стати запорукою їх успіху.