Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ЗНУ піклуються про підвищення кваліфікації запорізьких вчителів

Викладачі ЗНУ піклуються про підвищення кваліфікації запорізьких вчителів

29.10.2009 17:53 Факультет іноземної філології Семінари Підвищення кваліфікації

На факультеті іноземної філології Запорізького національного університету третій рік поспіль проводяться методичні семінари-практикуми для вчителів іноземних мов міста Запоріжжя.

Цього року факультет уклав договір про співпрацю з навчально-методичним центром управління освіти і науки Запорізької міської ради. Разом із цим центром представники нашого ВНЗ спланували проведення трьох семінарів, об’єднаних спільною темою: «Пошуки шляхів підвищення ефективності навчання іноземної мови в середній школі». 28 жовтня відбувся перший семінар цього циклу «Інтенсифікація процесу викладання іноземної мови в середній школі». Тема цього семінару зацікавила 147 вчителів середніх шкіл Запоріжжя.
На пленарному засіданні до вчителів звернулася декан ФІФ Галина Морошкіна, більше розповівши про мету та завдання заходу, а доцент кафедри викладання другої іноземної мови В’ячеслав Александров виступив із науковою доповіддю. Колектив наукової бібліотеки нашого вишу підготував виставку наукових робіт викладачів факультету, вчителі мали змогу придбати навчальні посібники з англійської, французької та іспанської мов, укладені науковцями факультету.
Після невеликої перерви вчителі працювали у таких секціях: «Застосування інноваційних технологій з метою інтенсифікації процесу викладання іноземної мови в середній школі», «Застосування аудіо-медіальних засобів для навчання усного, послідовного та синхронного перекладу», «Формування граматичної компетенції з використанням комунікативного підходу», «Використання відео матеріалів на заняттях з німецької мови», «Інтерактивний підхід до формування мовленнєвих компетенцій». Роботою секцій керували: доцент кафедри англійської філології Ірина Галуцьких, старший викладач кафедри викладання другої іноземної мови Тетяна Чаплінська, старший викладач кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександр Чирвоний, старший викладач кафедри німецької мови Наталя Шапочка і доцент кафедри романської філології Євгенія Володимирівна Стуліна.
По завершенню семінару його учасники виявили бажання взяти участь у подальших заходах із підвищення їхньої професійної майстерності, влаштованих представниками факультету. Вчителі німецької мови, до того ж, висловили письмову подяку старшому викладачеві кафедри німецької філології Наталії Шапочці за високий науково-методичний рівень, на якому вона провела заняття.

Факультет іноземної філології