Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили тему реалізації прав людини

У ЗНУ обговорили тему реалізації прав людини

11.12.2009 10:43 круглий стіл юридичний факультет

До Міжнародного дня захисту прав людини юридичний факультет провів круглий стіл за участю голови обласної адміністрації Олександра Старуха, ректора Сергія Тимченка та представників Запорізького юридичного інституту.

Олександр Старух розпочав свій виступ з критики передвиборчих рекламних роликів, в яких кандидати неправдиві обіцянки. Олександр Васильович зазначив, що достатнє поповнення місцевих бюджетів можливе сьогодні, але за умови, що всі будуть жити за законом.
Ректор ЗНУ Сергій Тимченко зазначив, що прийняття Конституції України в 1996 році – епохальна подія в нашій історії. «Прийняття проекту Конституції Президента України відкрило б новий етап у розвитку української державності», - впевнений Сергій Михайлович.
Доцент кафедри конституційного та трудового права ЗНУ Сергій Чмут зазначив, що в Україні права людини закріплені на найвищому рівні, а всі міжнародні договори ратифіковані. Проблема полягає в реалізації законів та в катастрофічній правовій необізнаності громадян. Науковець впевнений, що для вирішення проблеми необхідно звести людський фактор при прийнятті рішень до мінімуму та змінювати модель поведінки.
Доцент кафедри адміністративного та господарського права Павло Лютіков погодився зі своїм колегою щодо втілення законів у життя - за статистикою Мінюсту, сьогодні виконується лише 48 відсотків судових рішень. Проте, на думку науковця, є і позитивні зрушення. Наприклад, прийнято новий Кримінальний кодекс.
Декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць зауважила, що за результатами круглого столу буде підготовлено резолюцію, яку надішлють в обладміністрацію та відповідні установи.