Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Шляхи і перспективи працевлаштування соціальних педагогів

Шляхи і перспективи працевлаштування соціальних педагогів

24.12.2009 13:14 Факультет соціальної педагогіки та психології круглий стіл Працевлаштування

23 грудня у 8 навчальному корпусі ЗНУ відбувся круглий стіл на тему «Працевлаштування соціальних педагогів – випускників ВНЗ: шляхи, проблеми, перспективи». Організатором заходу виступив факультет Соціальної педагогіки та психології ЗНУ.

Як зауважила на початку круглого столу його ведуча, декан факультету СПП Ольга Пономаренко: «Мені б хотілось, щоб наша розмова мала не тільки наукове, але й практичне значення». Саме тому, участь у зустрічі брали соціальні педагоги V курсу та їх досвідчені колеги – представники соціальних організації (Наталя Доценко – благодійний Фонд «Сподівання», Володимир Рудик - Запорізький обласний Фонд інвалідів, Людмила Токарева - Запорізький міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Людмила Колесникова - Обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів). Крім того, в якості гостей на круглий стіл було запрошено представників відповідних державних установ (Ольга Сергеева - Головне управлiння працi та соцiального захисту населення Запорiзької облдержадміністрації, Тетяна Кошечко та Олена Житова – Запорізький обласний центр зайнятості, Оксана Булавіна – служба працевлаштування ЗНУ). В якості асистента ведучої засідання круглого столу виступила викладач факультету СПП Олена Лещенко.
У ході дискусії учасники висвітили питання самого змісту професійної діяльності соціального педагога, його функцій, професійних якостей в презентації. Також дослідили працевлаштування соціальних педагогів, обговорили актуальні проблеми визнання професії соціального педагога у державі та ключові питання з приводу працевлаштування молодих спеціалістів.
Студенти СПП відповідально підготувались до круглого столу – заздалегідь написали промови та провели дослідження. Деякі з них виявились досить цікавими. Так, наприклад, за результатами одного з них, 29% соціальних педагогів, які працевлаштовуються за фахом, працюють у соціальних організаціях, 56% - у школах, 18% - у будинки культури та творчості. При цьому 76% знаходять роботу через родичів та знайомих, і лише 24% - за оголошеннями. Що ж до порад випускникам від працюючих соціальних педагогів, то головними серед них стали: підвищити свій кваліфікаційний рівень до рівня магістру, активно брати участь у суспільній діяльності та волонтерському русі, отримати другу вищу освіту, добре зарекомендувати себе під час навчання.

Катерина Гопенко

Схожі новини