Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукове товариство студентів та аспірантів розпочало свою діяльність

Наукове товариство студентів та аспірантів розпочало свою діяльність

25.12.2009 12:48 Відділ аспірантури і докторантури Наукове товариство студентів та аспірантів

Перед студентами й аспірантами Запорізького національного університету відкриваються нові наукові перспективи. Про це йшлося на установчій конференції Наукового товариства студентів та аспірантів (НТСА) нашого вишу 24 грудня.

Нагадаємо, що в ЗНУ вже протягом трьох років плідно працювало Наукове студентське товариство. За ініціативи ректора університету професора Сергія Тимченка в цьому навчальному році розпочалася реорганізації спільноти молодих науковців. У результаті під головуванням аспірантки першого року навчання, колишньої голови НСТ Світлани Сириці розпочало свою роботу Наукове товариство студентів та аспірантів ЗНУ. Студентський сектор товариства очолила студентка факультету соціальної педагогіки Ганна Ткач, науковою роботою аспірантів керуватиме Михайло Віхляєв, що навчається в аспірантурі перший рік.
Під час конференції присутні заслухали звіт Світлани Сириці про діяльність товариства. Також вона озвучила основні пункти плану заходів НТСА на наступний рік, що містить 140 позицій. Для порівняння, цього року в подібному документі було усього 50 пунктів, що не завадило молодим науковцям провести 90 різномаштабних заходів.
Новий устав товариства створювали із врахуванням специфіки його діяльності. Робоча група відмовилася від жорстких формувань, аби не обмежувати ініціативи науковців, вирішивши за краще мати на увазі, що за два-три роки документ слід буде реформувати. Про це йшлося у повідомленні Михайла Віхляєва.
Виступи доповідачів супроводжувала відеопрезентація, у якій розповідалося про основні досягнення голів факультетських секторів товариства. Привітати учасників конференції завітали в.о. проректора з наукової роботи Сергій Бостан і голова науково-дослідницького сектору ЗНУ Вікторія Мєняйло. Сергій Костянтинович закликав молодих науковців до єдності. Також він запропонував молодим вченим зосередити увагу на розгляді прикладних питань, зокрема, тих, які пов’язані з історією та сучасністю університету.
До нововведень у діяльності наукової організації можна віднести посилення уваги до іміджевої політики. Так, представники студентського сектору відтепер на офіційних заходах з’являтимуться у спеціальних шарфиках з логотипом НТСА.
Також під час конференції був презентований перший випуск інформаційного бюлетеню «Аспірант», що міститиме інформацію про наукові конференції, міжнародні гранти та стажування. Водночас у ЗНУ продовжуватиме виходити «Науковець» - газета науково-дослідного сектору ЗНУ.

Таміла Тарасенко