Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філологи ЗНУ відзначили День народження Лесі Українки

Філологи ЗНУ відзначили День народження Лесі Українки

27.02.2010 11:42 Філологічний факультет навчання

У Запорізькому національному університеті існує традиція влаштовувати вечори до Дня народження Лесі Українки. Не став винятком і цей рік. Третьокурсники філологічного факультету під керівництвом магістрантки Катерини Карапші підготували музично-драматичну композицію до 139-річчя з дня народження «Доньки Прометея». Організатором та ініціатором проведення заходу стала доцент кафедри української літератури Любов Костецька.

Учасники композиції спробували розкрити перед присутніми різні грані таланту Лесі Українки. Водночас вони побудували програму таким чином, щоб показати іншим студентам не лише геніальну письменницю, але й сильну духом людину із тяжкою долею. У розповіді ведучих – Дар’ї Величко та Ксенії Шелякової – йшлося про важливі епізоди із біографії Лариси Косач. Найвідоміші поезії письменниці у виконанні Надії Білої, Світлани Левадної, Людмили Сомоляк, Анастасії Сірої створювали святкову атмосферу. Цьому ж сприяли і пісні Юлії Геращенко, Анжеліки Потась, Олени Здановської.
До композиції увійшли й уривки із найвідоміших драматичних творів Лесі Українки – «Лісової пісні» та «Боярині». До речі, в їх постановці взяли участь і студенти спеціальності «російська мова та література» філологічного факультету.
Сюрпризом для глядачів стала відеопрезентація від Анжеліки Потась і Марії Бодрієвої. Студентки зосередили увагу на історії любові важко хворої поетеси. Цікавим доповненням до презентації став фільм Романа Віктюка, присвячений останнім рокам життя Лесі Українки, проведених далеко від рідного краю, в Грузії.
Наприкінці заходу ведучі оголосили, що цього року покласти квіти до міського пам’ятника Лесі Українки доручили Катерині Дейнезі й Віктору Стефутіну.
Підсумовуючи свої враження від заходу, Любов Костецька зазначила, що кожне покоління студентів бачить цю знакову постать вітчизняної літератури по-своєму. Інколи студенти намагаються розкрити Лесю Українку насамперед як лірика, дехто звертає більше уваги на її драматургію. Бувають курси, які бачать у письменниці не ікону, а живу людину. Любов Олександрівна зізналася, що їй найбільше імпонує останній підхід, який і продемонстрували студенти цього року.

Таміла Тарасенко