Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Шевченківські дні в ЗНУ

Шевченківські дні в ЗНУ

10.03.2010 13:47 вечір пам’яті філологічний факультет кафедра акторської майстерності

9 березня філологічний факультет та Центр культурно-масової роботи ЗНУ влаштували концерт, присвячений вшануванню пам’яті Кобзаря. Організатори залучили до участі в заході не лише студентів та викладачів нашого ВНЗ, але й відомих митців Запоріжжя.

Для Запорізького національного вже стало доброю традицією щовесни проводити низку заходів, приурочених до роковин з Дня народження великого письменника і громадського діяча Тараса Шевченка. Саме про це розповіла в інтерв’ю для місцевих телеканалів завідувач кафедри українознавства, автор сценарію заходу Ольга Стадніченко.
Про велич та значення постаті Кобзаря для усвідомлення українським народом себе як окремої самодостатньої нації йшлося у вітальному слові декана філологічного факультету Тамари Хом’як. Перший проректор ЗНУ Олександр Бондар приєднався до цієї думки, зазначивши, що поки в серці кожного українця буде слово Шевченка, ніхто не здолає наш народ.
Перед глядачами, серед яких були не лише студенти та викладачі ЗНУ, але й гості університету, не байдужі до Шевченківського слова, виступили студенти філологічного факультету та театрального відділення факультету соціальної педагогіки та психології. Крім майстерної декламації знакових творів Кобзаря на присутніх чекали виконання пісень від найкращих співаків університету. Пісні, як на слова самого Тараса Григоровича, так і народні, створювали неперевершений святковий настрій. До виступу приєднався і доцент кафедри української мови Тарас Шевченко, продекламувавши «І мертвим, і живим, і ненародженим…»
Серед тих, хто допомагав представникам ЗНУ влаштувати свято на честь Кобзаря, було чимало відомих імен. У тому числі у заході взяли участь лауреат багатьох конкурсів, випускник ЗНУ, композитор та співак Анатолій Сердюк, учасники хорової дитячої акапели бандуристів мистецького коледжу, бандурист Максим Картич та інші артисти.
Кульмінацією свята стало покладання квітів до погруддя Шевченка біля третього корпусу та до пам’ятника Кобзаря у першому корпусі. Цього року покласти живі квіти від імені всього університету доручили студенткам Інні Рибалко, Анастасії Сірій, Ганні Приварниковій і Ганні Бондаревич.
Вдалим доповненням до заходу стала тематична виставка, влаштована колективом наукової бібліотеки ЗНУ. Серед інших розділів, присвячених різним аспектам життєвого та творчого шляху Кобзаря увазі присутніх пропонувалися ті, що мають відношення безпосередньо до нас. А саме - «Шевченко та Запоріжжя» і «Тарас Григорович Шевченко у наукових працях та творчості викладачів ЗНУ».
Нагадаємо, що 10 березня на базі ЗНУ також провели наукову зустріч «Шевченківські читання», влаштовану Науковим товариством студентів та аспірантів.

Таміла Тарасенко