Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Творчість Чехова очима філологів ЗНУ

Творчість Чехова очима філологів ЗНУ

18.03.2010 13:18 Філологічний факультет навчання круглий стіл

Викладачі кафедри російської філології виявили неабияку винахідливість під час підготовки до ювілею великого російського письменника Антона Чехова. Крім Чеховських читань, що відбулися в ЗНУ 17 березня, на прихильників його творчості чекала низка незвичайних заходів, деякі з них походили в нашому університеті вперше.

Скажімо, Тетяна Хейлик влаштувала вікторину серед викладачів, присвячену життю та творчості письменника. На жаль, остаточні результати ще не відомі. Однак журі запевняють, що при визначенні найкращого знавця життя та творчості Антона Павловича на них чекало багато сюрпризів.
Із розповіддю про видатного письменника в телепрограмі «Контекст» виступила Світлана Дітькова. А самі Чеховські читання супроводжувалися вікториною, на цей раз для студентів. Останні охоче відповідали на питання, пов’язані із ключовими моментами біографії письменника, а також із лінгвістичними та літературознавчими аспектами його творчості. Переможці змагання отримали книжки від організатора вікторини – доцента Галини Томиліної.
Тональність усьому заходу задали вітальні слова ректора ЗНУ Сергія Тимченка, який підкреслив, що Чехов – письменник не лише російський, він – культурна величина світового масштабу. Також Сергій Михайлович нагадав про українське коріння письменника та про його особливе ставлення до нашої країни.
Тему «нашого Чехова», близького не лише Росії, але й Україні і всьому світу продовжив у своєму виступ професор Володимир Тихомиров. Студентка Таїсія Мешкурова спробувала розглянути чеховські оповідання під незвичним кутом зору, порівнявши з ними твори сучасної російської письменниці Вікторії Токарєвої.
Доцент Галина Томиліна показала, як за допомогою трансформації відомих фразеологізмів письменник робив свої тексти ще більш виразними. П’ятикурсниця Кристина Синющенко розглянула промовисті прізвища його літературних героїв. Третьокурсниця Жанна Радіна обрала для висвітлення традиційну фразеологію в оповіданнях Чехова.
На завершення заходу його ведуча – доцент Ірина Павленко згадала про суперечливе ставлення до творчості Чехова його сучасників. Вона відзначила, що він – водночас закономірне та унікальне явище в російській культурі. «Кожен з нас може побачити «свого» Чехова. І в цьому велич його постаті», - підкреслила Ірина Яківна.
Нагадаємо, що 24 березня в актовому залі ІІ навчального корпусу відбудеться музично-драматична композиція до ювілею Антона Павловича, підготовлена майбутніми філологами під керівництвом Оксани Темної. Початок заходу о 13.00.

Таміла Тарасенко