Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті провели музично-драматичний вечір до ювілею Чехова

На філологічному факультеті провели музично-драматичний вечір до ювілею Чехова

25.03.2010 15:57 Філологічний факультет Вечір пам’яті концерт

У Запорізькому національному університеті відбувся літературний вечір «Наш Чехов», приурочений до 150-річного ювілею з дня народження видатного російського письменника Антона Чехова. Підготовлений викладачами кафедри російської філології та студентами російського відділення, цей вечір завершив низку заходів до річниці митця.

Саме про це нагадала у своєму привітальному слові декан філологічного факультету доцент Тамара Хом’як. Вона подякувала усім організаторам та учасникам святкування 150-річчя від дня народження письменника в нашому університеті. Тамара Володимирівна підкреслила, що значення творчості Антона Павловича для розвитку літератури важко переоцінити, не даремно ж Максим Горький свого часу стверджував, що «Чехов – це Пушкін у прозі».
Розробляючи сценарій заходу, викладач кафедри російської філології доцент Оксана Темна і студентка Юлія Гринь спробували показати глядачам усю багатогранність творчої особистості Антона Павловича Чехова. Цьому сприяли як розповіді ведучих вечора Діани Рамазинової та Тетяни Шевчук, так і уривки з найвідоміших чехівських п’єс. Неповторну атмосферу того часу передавали вдало підібрані пісні, хореографічні номери, а також вірші, присвячені творчості ювіляра. Що цікаво, учасники вечора не обмежилися постановкою уривками з п’єс, а виявили неабиякі акторські здібності, інсценізувавши деякі оповідання письменника. Крім студентів російського відділення філфаку: Андрія Головачова, Віктора Стефутіна, Юлії Гринь, Анастасії Матрас й Анастасії Шапоренко у проведенні заходу взяли участь Микола Білик і Юрій Куліш (спеціальність: «Українська мова та література»). Також на сцені виступили студенти театрального відділення факультету соціальної педагогіки і психології Ольга Попова і Сергій Собержанський.
Наприкінці вечора його учасники висловили сподівання, що побачене спонукає глядачі звернутися до творчості Чехова. Й обов’язково знайти в його творах щось близьке саме їм, відкрити «свого» письменника.
Усі присутні високо оцінили літературний вечір. Гості заходу, серед них - голова постійної депутатської комісії облради з питань освіти науки й культури, випускниця ЗНУ Валентина Сватьєва – щиро подякували організаторам та учасникам за захоплююче видовище.

Таміла Тарасенко