Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Олександр Король відсвяткував своє 70-річчя!

Олександр Король відсвяткував своє 70-річчя!

17.02.2011 13:54

Нещодавно свій ювілей святкував народний артист України, видатний український режисер, професор кафедри акторської майстерності ЗНУ - Олександр Король. Більше сорока років свого життя він присвятив театру та сцені, зробив постановки більше ніж 60 вистав у театрах України, заснував Запорізький молодіжний театр – все це тільки мала доля його досягнень у мистецтві. 16 лютого у БК Дроб’язко зібралися колеги, друзі та знайомі Олександра Петровича, щоб привітати його із святковою датою.

Від усього колективу університету та ректорату ЗНУ привітала видатного митця проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Наталя Грозовська: «Бажаємо, щоб найяскравіші мрії та найсміливіші плани завжди здійснювалися, щоб Ви завжди раділи успіхам, щоб Ваші очі світилися від ентузіазму, і щоб дорога Вашого життя стелилася протягом ще багатьох років».
Прийшов привітати із ювілеєм Олександра Короля і головний бухгалтер ЗНУ Василь Тимошик, який побажав ювіляру: «Щоб яскраво сяяла зоря у сузір’ї професорів університету, адже професорів мистецтва у нас в місті дуже мало. Нехай подальша ваша доля буде чистою та щедрою як рушник на Великдень».
Завідуюча кафедрою українознавства Ольга Стадніченко привітала Олександра Петровича від філологічного факультету, присвятивши ювіляру вітальний вірш.
Від усього факультету соціальної педагогіки та психології, від кафедри акторської майстерності привітала іменинника декан факультету Ольга Пономаренко. Ольга Вікторівна разом із своїми заступниками вручила ювіляру подарунок – теплу вовняну жилетку, яку Олександр Петрович пообіцяв носити кожного дня.
Начальник Управління культури і туризму ЗОДА Ірина Конарева приєдналася до теплих слів: «Ми пишаємося нашим легендарним містом і людьми-легендами, які дарують сердешне тепло Запоріжжю та його мешканцям. До таких людей належить і Олександр Петрович. Оцінити увесь вклад Олександра Короля у театральне мистецтво дуже складно – ТЮГ оцінив його як режисера, театр ім. Магара – пам’ятає усі його постановки, аншлаги… Все це – ще чекає на Вас попереду. Люди мистецтва зажди юні та молоді душею, тому Ваш невеликий сьогоднішній ювілей – це тільки початок».
Святковий концерт, присвячений ювілею Олександра Короля, було наповнено щирими почуттями, приємним сумом спогадів юності, початку театрального життя, творчості. Студенти та молоді актори-учні Олександра Петровича привнесли нотку гумору та гарного настрою, граючи епізоди із життя митця та змусивши його станцювати «Яблучко з виходом».
Під час виступу випускників Христини Наливайко (2009 рік) та Петра Желева (2007 рік) із піснею «Как молоды мы были, как искренне любили» присутнім було показано презентацію із фотографій Олександра Короля у різні моменти його життя. Цей виступ привніс у святковий вечір відчуття великої акторської родини, про яку розповідала декан факультету Ольга Пономаренко.
Співали для ювіляра і викладачі кафедри акторської майстерності – старший викладач Любов Беркова-Житомирська і викладач вокалу кафедри акторської майстерності Микола Квєтков, який виконав композицію для дружини Олександра Петровича – Галини Король, з якою вони прожили у шлюбі вже 41 рік. Сьогодні вони – щасливі батьки та дідусь із бабусею, які виховують улюблених онуків. Було зачитано вітальні телеграми від колег та друзів Олександра Короля – проректора Київського національного університету театру, кіно та телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого Петра Кравчука, директора Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка Михайла Захаровича та інших.
Бажаємо Олександру Петровичу, щоб усі приємні слова, які пролунали у його День народження, море квітів, які були подаровані, ніколи не закінчувалися, а тільки подвоювалися із кожним новим роком життя та творчої діяльності!

Марія Соболевська